ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Firmy energetyczne nagrodzą samorządy przyjazne energii
19.04.2017r. 09:02

90 tysięcy złotych oraz tytuły "Samorządu przyjaznego energii" czekają na gminy, które zrealizowały ciekawe projekty z zakresu energetyki. Firmy energetyczne wyróżnią 6 samorządów. Rusza przyjmowanie zgłoszeń.

- To już trzecia edycja naszego konkursu. Wyróżniliśmy dotąd 11 gmin. Pokazujemy w ten sposób przykłady dobrej współpracy samorządów i firm energetycznych - wyjaśnia Wojciech Tabiś, dyrektor Biura Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, organizatora konkursu. PTPiREE skupia największych operatorów, zarządzających sieciami elektroenergetycznymi w Polsce.

W konkursie mogą wziąć udział wszystkie samorządy, które chcą pochwalić się projektami wspierającymi stabilność dostaw energii elektrycznej, walkę ze smogiem oraz rozwój elektromobilności.

- Udział w konkursie dał nam szanse na pokazanie naszych działań w zakresie efektywności energetycznej i doświadczeń, które staramy się jak najlepiej wykorzystać. Zdecydowaliśmy się zgłosić do konkursu projekty, które naszym zdaniem mają duży wpływ na promocję Gminy, ukazując nasze dobre relacje z przedsiębiorstwami energetycznymi działającymi na naszym terenie - mówi Robert Starzyński, wójt Gminy Sulików wyróżnionej w pierwszej edycji konkursu.

- Naszą gminę doceniono za podejmowanie działań na rzecz poprawy niezawodności dostaw energii elektrycznej. Otrzymany grant przeznaczymy na wymianę lamp oświetlenia ulicznego, nowoczesne oprawy z energooszczędnym źródłem światła typu LED oraz dalsze projekty w zakresie bezpieczeństwa dostaw energii - dodaje Wacław Ligęza, Burmistrz Bobowej.

Konkurs organizowany jest pod patronatem Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Udział w konkursie jest bezpłatny i nie wiąże się z koniecznością ponoszenia jakichkolwiek kosztów przez samorząd. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 września 2017 r. Nagrody przyznane zostaną przez firmy: Enea Operator, Energa-Operator, PGE Dystrybucja, innogy Stoen Operator, TAURON Dystrybucja oraz Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Laureaci zaproszeni zostaną na uroczystą galę, towarzyszącą konferencji dla samorządów w październiku 2017 r.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.konkurs.ptpiree.pl. W przypadku pytań prosimy o kontakt z Tatianą Kurosz, tel. 61 846 02 35, kom. 609 22 99 71, e-mail: kurosz@ptpiree.pl
PTPiREE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE