ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Administracja Trumpa zbada czy OZE stanowią zagrożenie dla systemu przesyłu i elektrowni systemowych
19.04.2017r. 09:23

Jak czytamy w BiznesAlert.pl, na polecenie sekretarza energii Stanów Zjednoczonych Ricka Perry Deprtament Energii przeprowadzi w całym kraju badanie które ma pozwolić ustalić czy (i na ile ) odnawialne źródła energii stanowią zagrożenie dla systemu przesyłu energii elektrycznej oraz dla elektrowni systemowych.

Badanie ma stanowić dokładny przegląd całego systemu przesyłu energii elektrycznej w USA i zakończyć się pełną oceną, na ile dotychczasowa polityka klimatyczna władz federalnych zaszkodziła w ciągu ostatnich kilku lat w sprawnemu działaniu krajowego systemu elektroenergetycznego. A także na ile zakłócała pracę elektrowni systemowych wytwarzających energię z paliw kopalnych.

Departament Energii USA podkreśla, że zagrożenie stabilności systemu elektroenergetycznego USA jest tym większe, że technologia magazynowania energii ze źródeł niekonwencjonalnych jest jeszcze słabo rozwinięta. Stosowane baterie i akumulatory nie zapewniają opłacalnego i w odpowiednich ilościach przechowywania energii wytwarzanej przez farmy wiatrowe i fotowoltaikę tak, aby jej nadmiar był opłacalnie wykorzystywany w okresie, kiedy nie ma wiatru i słońca. Jest to słabość całego programu energetyki odnawialnej. Sprawia też, że energetyka paliw kopalnych i energetyka jądrowa są pod każdym względem "bardziej atrakcyjną opcją", zapewniając bezpieczeństwo energetyczne amerykańskiemu społeczeństwu oraz niskie ceny dla końcowego użytkownika.

Wg decyzji Perry'ego badanie stanu sieci wysokiego napięcia ma także "dać podstawy do oceny negatywnego wpływu obowiązujących przepisów federalnych oraz stanowych dotyczących polityki podatkowej i fiskalnej obciążających elektrownie systemowe". Ten negatywny wpływ to przede wszystkim wymuszanie "przedwczesnej emerytury" tych elektrowni, jako nieefektywnych. Badanie następnie dostarczy materiału do analizy, która "pozwoli administracji federalnej na opracowanie projektu sieci elektroenergetycznych zapewniającego bezpieczeństwo energetyczne Stanom Zjednoczonym".
Decyzja sekretarza energii jest kolejnym dowodem na to, że Donald Trump realizuje odwrót od polityki klimatycznej swojego poprzednika zgodnie ze swoim programem wyborczym. Ten program m.in. przewiduje odrodzenie sektora węgla kamiennego i energetyki węglowej, jak to obiecał obecny prezydent USA swoim wyborcom w 2016 r. Perry w poniedziałek podkreślił, że "polityka klimatyczna Obamy zniszczyła setki tysięcy miejsc pracy i zablokowała wzrost gospodarczy USA. Zagraża też w najbliższej perspektywie zrujnowaniem sieci elektroenergetycznych, o ile nie podejmiemy natychmiast stosownych działań".

Krajowy system przesyłu energii elektrycznej w Stanach Zjednoczonych składa się z trzech sieci przesyłowych wysokiego napięcia, funkcjonujących jako połączona całość. Wschodnia Sieć Przesyłowa (Eastern Interconnection - EI) dostarcza energię elektryczną do stanów na wschód od Gór Skalistych. Zachodnia Sieć Przesyłowa (Western Interconnecyion - WI) transportuje energię elektryczną w stanach regionu Gór Skalistych oraz wybrzeża Pacyfiku. Trzecia najmniejsza z sieci dostarcza prąd na obszarze głównie stanu Teksas.

Badania polecone przez sekretarza energii mają być zakończone w ciągu dwóch miesięcy - czytamy w BiznesAlert.pl.

Dodaj nowy Komentarze ( 9 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 9 )


Autor: elektryk_2 19.04.2017r. 12:19
Może powstanie rzetelne opracowanie.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Jarek 19.04.2017r. 13:40
Nie ma się co dziwić- USA kopią i pompują co się da... i mają przeszło 500 MLD $ deficytu handlowego. Niemcy-nic nie... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 19-04-2017r. 15:42 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Dachowiec 19.04.2017r. 14:12
Tak, a krowy przestaną dawać mleko, a kury znosić jaja... Podobne myślenie.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: abc 19.04.2017r. 16:36
Odpowiedź jest prosta stanowią zagrożenie ... ponieważ są tańsze i mniej emitują a ponadto biznes i konsumenci lubią... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 2 | Najnowsza odpowiedź: 20-04-2017r. 23:28 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: xyz 19.04.2017r. 16:38
widzę że konkluzja raportu znana jest przed jego opracowaniem :)
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 20-04-2017r. 11:04 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 9 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE