ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Dwuznaczne dane odnośnie ropy naftowej w Arabii Saudyjskiej
19.04.2017r. 10:14

Dorota Sierakowska
Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Po kilku wzrostowych tygodniach, notowania ropy naftowej znalazły się pod presją podaży. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych utrzymuje się poniżej poziomu 53 USD za baryłkę.

Wczoraj osuwaniu się notowań ropy w dół sprzyjały dane Amerykańskiego Instytutu Paliw (API), który podał w swoim cotygodniowym raporcie, że zapasy ropy naftowej w USA spadły o 840 tys. baryłek. Wprawdzie na ogół spadek zapasów to dobra wiadomość dla kupujących, jednak tym razem i oczekiwano jeszcze większej ich zniżki. Dodatkowo, API podał, że zapasy benzyny wzrosły o 1,4 mln baryłek. Dokładniejsze dane na temat zapasów ropy naftowej w USA zostaną przedstawione dzisiaj przez amerykański Departament Energii (DoE). Dlatego o ile dzisiaj rano cena ropy pozostaje stabilna, to większe ruchy na tym rynku mogą mieć miejsce późnym popołudniem polskiego czasu.

Ciekawe dane pojawiły się wczoraj także w Arabii Saudyjskiej - kraju będącym największym producentem ropy naftowej w OPEC oraz jednym z największych producentów tego surowca na świecie. Według informacji podanych przez Joint Organisations Data Initiative (JODI), w lutym eksport ropy naftowej z Arabii Saudyjskiej wyraźnie spadł i dotarł do poziomu 6,96 mln baryłek dziennie, w porównaniu do 7,7 mln baryłek w styczniu. Niemniej, jednocześnie wzrosła produkcja ropy w tym kraju: w lutym nieznacznie przekroczyła ona poziom 10 mln baryłek dziennie, podczas gdy w styczniu wyniosła 9,75 mln baryłek dziennie. To wciąż poziom nieprzekraczający ustaleń OPEC z listopada ub.r., jednak wzrost produkcji pokazuje, że Arabia Saudyjska wciąż walczy o swój udział w rynku.

(600x400)Notowania ropy naftowej WTI - dane dzienne

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE