ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Jaśniej o oświetleniu ulicznym
19.04.2017r. 13:00

Nowoczesne rozwiązania oświetleniowe, kwestie prawne związane z własnością infrastruktury, zagadnienia dotyczące jej utrzymania, konserwacji i rozwoju są tematem kolejnego wydarzenia organizowanego przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej. Blisko 250 samorządowców, energetyków, naukowców oraz przedstawicieli firm oferujących urządzenia i infrastrukturę oświetleniową spotyka się 19 i 20 kwietnia w Jachrance na XII Konferencji PTPiREE "Oświetlenie Dróg i Miejsc Publicznych - sposoby zarządzania systemami oświetlenia".

Współorganizatorem tegorocznej edycji jest PGE Dystrybucja, a spotkanie otworzył Wojciech Lutek, prezes zarządu PGE Dystrybucja SA.

- Konferencja, odbywająca się cyklicznie od 11 lat, jest zawsze doskonałą okazją do spotkania energetyków, producentów oraz przedstawicieli samorządów. Wiedza teoretyczna i praktyczna, doświadczenia dotyczące budowy i eksploatacji urządzeń oświetleniowych przekazane podczas tego wydarzenia są bezcenne. W poprzedniej edycji konferencji, która odbyła się rok temu w Toruniu, wzięło udział 170 uczestników. Jeszcze większa frekwencja w tym roku świadczy, że wydarzenie jest potrzebne i cieszy się dużą renomą - mówi Wojciech Tabiś, dyrektor Biura PTPiREE.Tegorocznej konferencji towarzyszy wystawa oświetlenia drogowego, dzięki czemu uczestnicy - oprócz możliwości wysłuchania licznych prezentacji i referatów - mają możliwość zapoznania się w praktyce z najnowocześniejszym sprzętem i urządzeniami.

Bogaty program merytoryczny sprawia, że każdy znajdzie podczas wystąpień interesującą go tematykę. Dla energetyków i samorządowców szczególnie ważne są kwestie formalno-prawne związane z zarządzaniem oświetleniem ulicznym. Co prawda prawo energetyczne precyzuje, że do zadań własnych gminy należy finansowanie kosztów energii elektrycznej pobranej przez punkty świetlne oraz kosztów ich budowy i utrzymania, jednak rzeczywistość jest bardziej skomplikowana. Część majątku oświetleniowego należy do gmin, część do energetyki, jest też część, do której ze względu na zaszłości historyczne trudno ustalić prawo własności.

- Zależy nam, by uporządkować z samorządami sprawy własnościowe oświetlenia ulicznego. Chcemy też wypracować przejrzyste zasady współpracy z konserwatorskimi firmami zewnętrznymi - zapewnia Jan Frania, wiceprezes zarządu ds. rozwoju w PGE Dystrybucja.

Spółka dystrybucyjna konsekwentnie porządkuje te kwestie. Od października 2015 roku do czerwca 2016 roku wspólnie z urzędami gmin PGE Dystrybucja zinwentaryzowała cały majątek oświetlenia ulicznego na swoim terenie. - Chcemy sprawy własnościowe uporządkować jak najszybciej. Do tego dążymy także dlatego że pojawiają się informacje, iż będą możliwości uzyskania dofinansowania środkami unijnymi wymiany opraw oświetleniowych - dodaje prezes Jan Frania.

W programie konferencji sporo miejsca poświęcono pojawiającym się co roku rozwiązaniom innowacyjnych, jak również kwestiom bezpieczeństwa konserwacji i eksploatacji infrastruktury oświetleniowej.
PTPiREE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE