ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Polska stara się przekonać Bułgarię do wsparcia jej stanowiska w krytyce ugody KE-Gazprom
19.04.2017r. 15:14

Jak napisał BiznesAlert.pl, minister energetyki Bułgarii Nikołaj Pawłow poinformował, że krajowe spółki gazowe Bulgarian Energy Holding, Bulgargaz i Bulgartransgaz "pracują ciężko" nad szczegółowa analizą propozycji ugody Komisji Europejskiej z Gazpromem w toku śledztwa antymonopolowego.

Komisja zarzuciła Gazpromowi nadużycia pozycji rynkowej w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym w Bułgarii i Polsce. Gazprom zaproponował większe uzależnienie ceny gazu od notowań na europejskich giełdach, renegocjacje ceny na żądanie klientów, a także zdjęcie ograniczeń z dostawy przez Bułgarię. Komisja uznała, że te koncesje w pełni odpowiadają na jej obawy.

13 marca Bruksela zaprosiła zainteresowane strony do przedstawienia uwag do propozycji ugody w ciągu 7 tygodni. W przekonaniu polskiego PGNiG ugoda jest po myśli Rosjan. Takie samo zdanie wyrażają eksperci think tanku Breugel. W komentarzu dla BiznesAlert.pl prezes PGNiG Piotr Woźniak stwierdza, że ugoda pozwoli Gazpromowi na dalszą ekspansję w Europie, a jednocześnie pozwoli uniknąć kar.
Minister Pawłow nie poinformował jakie jest stanowisko jego rządu i firm w sprawie oceny propozycji ugody KE-Gazprom. Na ten temat przedstawiciele bułgarskiego ministerstwa oraz trzech wymienionych spółek mieli rozmawiać 19 kwietnia w Warszawie podczas konferencji poświęconej sektorowi gazowemu. Nie wiadomo, czy strona polska przekonała Bułgarów do poparcia jej stanowiska - czytamy w BiznesAlert.pl.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE