ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Iran dorówna wkrótce Katarowi pod względem wydobycia gazu
20.04.2017r. 11:09

Jak poinformował BiznesAlert.pl, prezydent Iranu Hassan Rouhani w minioną niedzielę ( 16 kwietnia) uruchomił eksploatację gazu na pięciu odcinkach gazowego pola South Pars w regionie Zatoki Arabskiej.

W ciągu ostatnich 12 lat ta inwestycja wydobywcza kosztowała 20 mld dol. Władze w Teheranie podkreślają, że dzięki rozpoczęciu eksploatacji gazu na nowych odcinkach Iran dorówna Katarowi pod względem wydobycia gazu. Rouhani stwierdził, że produkcja na polu South Pars wynosi 575 mln m3 dziennie, zaś cała produkcja gazu w Iranie to 885 mln m3 dziennie. Iran posiada drugie na świecie wydobywalne zasoby gazu ziemnego ( po Rosji).

Pole gazowe South Pars zajmuje obszar 9.700 km2, z czego 3700 km2 znajduje się na irańskich wodach terytorialnych. Pole podzielone pomiędzy Iran i Katar zawiera największe złoża gazu na świecie. Według szacunków Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA), pole zawiera 51 bln. m3 gazu ziemnego in situ i około 50 mld baryłek (7,9 mld metrów sześciennych) kondensatów gazu ziemnego Przecietnie na potrzeby krajowe Iran zużywa 550 mln. m3 gazu dziennie.
Teheran stara się przyciągnąć zagranicznych partnerów do udziału w inwestycjach w irańskim sektorze ropy i gazu. W początkach stycznia br wytypowano 29 spółek z Europy i Azji, do udziału w przetargach na eksploatację irańskiej ropy i gazu - czytamy w BiznesAlert.pl.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE