ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Dynamiczna zniżka cen ropy naftowej
20.04.2017r. 12:12

Dorota Sierakowska
Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Wczorajsza sesja na rynku ropy naftowej przyniosła kapitulację kupujących. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych spadła o niemal 3%, schodząc na koniec dnia tuż poniżej poziomu 51 USD za baryłkę, czyli do najniższego poziomu od dwóch tygodni.

Tak negatywne nastroje na rynku ropy naftowej mogą być tłumaczone w dużej mierze technicznym odreagowaniem po wcześniejszych dynamicznych zwyżkach. Jednak wczoraj sprzedającym sprzyjał także raport amerykańskiego Departamentu Energii (DoE), który zaskoczył nieznacznie na minus. Wprawdzie DoE pokazał, że w minionym tygodniu zapasy ropy naftowej w USA spadły o 1 mln baryłek, jednak dokładnie tego oczekiwano na rynku. Tymczasem negatywną niespodzianką był wyraźny wzrost zapasów benzyny w USA, podczas gdy spodziewano się ich spadku.

Dzisiaj rano notowania ropy naftowej utrzymują się na stabilnym poziomie w okolicach wczorajszego zamknięcia. Na razie kupującym nie pomagają nawet deklaracje ze strony OPEC, dotyczące zamiarów przedłużenia porozumienia dotyczącego limitów produkcji ropy naftowej wśród krajów kartelu. Dzisiaj minister ds. ropy naftowej Kuwejtu powiedział, że oczekuje przedłużenia tego porozumienia podczas spotkania branżowego wraz z pięcioma innymi ministrami energii z krajów Zatoki Perskiej. Niemniej, scenariusz utrzymania limitów produkcji ropy w OPEC na dłużej jest już w dużej mierze uwzględniony w cenach ropy naftowej, ponieważ właśnie takiego rozwoju spraw oczekują inwestorzy. To zaś oznacza, że nastroje pozostają negatywne, a krótkoterminowy potencjał spadkowy jest utrzymany.

(600x400)

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE