ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Piotrowski: morskie farmy wiatrowe mają szansę na rozwój w Polsce i na świecie po 2030 r.
21.04.2017r. 05:45

Jak podał ISBnews, wiceminister energii Andrzej Piotrowski poinformował w odpowiedzi na interpelację poselską, że morska energetyka wiatrowa, nie tylko na świecie, ale i w Polsce, ma według niego szansę na rozwój dopiero w perspektywie roku 2030 i w latach następnych, co wynika przede wszystkim z malejących kosztów tej technologii oraz wzrostu konkurencji wśród firm zainteresowanych jej rozwojem.

UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:


Dodaj nowy Komentarze ( 8 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 8 )


Autor: leon zawodowiec 21.04.2017r. 07:38
Bardzo ciekawe spostrzeżenia Pana Ministra. Ciekawe tylko dlaczego w Niemczech, podczas przeprowadzonej niedawno aukcji, niektóre projekty zadeklarowały gotowość sprzedaży energii z morskich farm wiatrowych nawet bez dodatkowego wsparcia, za cenę ok. 45-50 euro/MWh.
Ale
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: pete 21.04.2017r. 08:17
Czy Pan Minister zamierza w związku z tym kazać PSE wypowiedzieć umowy przyłączeniowe dla MFW na moc 2,2 GW z terminem realizacji w latach 2020-2025? Pan Minister powinien więcej czytać. Dziś na świecie zainstalowanych jest 13 GW w morskich wiatrakach a co roku przybywa 30% w tym nowe projekty w cenie poniżej 70 Euro za MWh.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Andre 21.04.2017r. 10:25
Panie ministrze jest coraz więcej sposobów na magazynowanie energii i tylko kwestią czasu jest znalezienie złotego środka. A Polska będzie "brudasem" Europy z umierającymi ludźmi z powodu zanieczyszczenia środowiska!!!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Prof 21.04.2017r. 13:46
A mi wychodzi że to dopiero będzie w 2043 roku. Tak ok. w czerwcu!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Elektryk 21.04.2017r. 20:38
Pnie ministrze, zapraszamy na rekonesans na Morzu Północnym. Pora się obudzić albo pójść na korepetycje, bo zatrzymał sie Pan z wiedzą tak ok 15-20 lat.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: OZE_X 22.04.2017r. 13:42
Czy liczy się PGE EO. Nie z taką kadra dyrektorów w eksploatacji. Chyba, że będzie pan Paweł.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: WegielPonadWssysyko! 22.04.2017r. 13:46
Od kiedy to Pan Minister przejmuje się realizacja celu OZE? I jak zamierza go zrealizować innymi technologiami? Zapewne wiatrem onshore. A nie, ta technologia jest zablokowana na stałe. No co, to może biomasa? Niestety te nie. Proces inwestycyjny trwa 5 lat i to od momentu jak wiadomo co ma spalać, a Min. Środowiska nadal nie wie co to jest drewno energetyczne. PV? 1000h w roku. Musielibyśmy zbudować kilka GW, a PSE przyjmie tylko 2GW. Boogazowanie? Czekam i nie widzę. Zatem KLASTRY energii!!! Tryb pozakonkursowy w POIS dla LuxVeritas i cel mamy zrealizowany! A to ze UE (której jeszcze jesteśmy członkiem) przyjęło już cel OZE na 2030 to Pan Andrzej widać przeoczył. Widać nie pisali o tym w życiu na gorąco.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Seti 23.04.2017r. 18:10
Zapomniałeś jeszcze o energetyce wodnej, o Kaskadzie Dolnej Wisły... Ale przy tej "polityce energetycznej" KDW nadaje się tylko do wymieniania jako największe i najgłupsze zaniechanie w imię pozyskania ogłupionego przez ekooszołomów elektoratu.
KDW to przecież i naprawdę bezemisyjne megawaty, i potencjalne magazyny energii.
Niestety, podobnie jak morskie wiatraki z terminem realizacji po 2020.
Ciekawe, dlaczego ta ekipa rządząca uważa, że jeśli do 2020 r. nie wywiążemy się z osiągnięcia 15% oze w miksie, to UE pozwoli nam dalej świnić środowisko węglem?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 8 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE