ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wintershall Noordzee BV rozpoczął wydobycie ropy z pola naftowego Ravn
21.04.2017r. 08:50

Jak poinformował BiznesAlert.pl, niemiecko-rosyjska spółka Wintershall Noordzee BV rozpoczęła wydobycie ropy z pola naftowego Ravn na duńskich wodach Morza Północnego. Spółka jest samodzielnym operatorem tego pola.

Wydobycie od 19 kwietnia br. realizuje nowa platforma wydobywcza z głębokości 4000 m. Pole Ravn (333 km2) znajduje się na bloku 5/06, zlokalizowane jest około 300 km na północ od holenderskiej miejscowości Den Helder. Wyprodukowaną ropę transportuje na ląd rurociąg podmorski do platformy przeróbczej Wintershall Noordzee odległej około 18 km od platformy wydobywczej z pola Ravn. Stamtąd jest przesyłana do sieci na lądzie i eksportowana do holenderskich odbiorców.

Spółka Wintershall Noordzee będzie rozwijać eksploatację ropy z pola Ravn etapami. Koncepcja ta umożliwia spółce jednocześnie z wydobyciem uzyskiwać stopniowo dokładne dane o wydajności, produktywności i zasobności pola Ravn. Analiza tych danych będzie stanowić podstawę dalszego zagospodarowania pola, a także sąsiednich obszarów. "Nasza eksploatacja Ravn toruje drogę dalszym poszukiwaniom i wydobyciu ropy i gazu w całym regionie" - oświadczył Robert Frimpong, dyrektor spółki.

Specjaliści Wintershall stwierdzili opłacalność wydobycia z pola Ravn podczas prac rozpoznawczych w 2009 r. Poprzedni operatorzy ocenili, że wydobycie z tego pola jest zupełnie nieopłacalne.
Wintershall Noordzee posiada wiekszościowy, bo wynoszący 63,64 proc. udział pola Ravn. Drugim udziałowcem posiadającym 36,36 proc. jest państwowy duński koncern naftowo-gazowy Nordsofonden. Jest licencyjnym partnerem Wintershall Noordzee, nie uczestniczy w działalności operatorskiej.

Wintershall Noordzee jest spółką joint-venture, w której po 50 proc. udziałów mają Wintershall Holding GmbH i Gazprom International. Rosyjska kompania stała się właścicielem pakietu 50 proc. udziałów Wintershall Noordzee na podstawie wymiany aktywów - transakcji asset swap między Grupą BASF i Gazpromem ( umowa z 1 października 2015 t.). Wintershall Noordzee była wtedy spółką zależną kompanii Wintershall Holding GmbH, która jest w Grupie BASF. W ten sposób Gazprom uzyskał uczestnictwo w działalności poszukiwawczej oraz wydobywczej w południowej części Morza Północnego (wody Holandii, Wielkiej Brytanii i Danii) - czytamy w BiznesAlert.pl.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE