ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Śląskie. Bez dostaw zasilania jeszcze 4,3 tys. odbiorców
21.04.2017r. 08:49

Po intensywnych opadach śniegu w woj. śląskim 4,3 tys. odbiorców w piątek rano nadal nie miało energii elektrycznej - wynika z informacji służb kryzysowych wojewody śląskiego.

W nocy z wtorku na środę i w środę w regionie napadało nawet kilkadziesiąt centymetrów mokrego śniegu. Łamiące się pod jego naporem drzewa utrudniły ruch na drogach i kolei oraz zerwały wiele linii energetycznych. Utrudnienia w transporcie zniknęły już w ciągu pierwszej doby po opadach; służby sygnalizowały jednak, że przerwy w dostawach energii mogą w niektórych przypadkach potrwać do piątku.

Według danych dostawcy energii, w środę w szczytowym momencie w woj. śląskim energii elektrycznej nie miało 110 tys. gospodarstw domowych; wcześniej służby kryzysowe szacowały liczbę odbiorców bez zasilania na ponad 94 tys.

W piątek rano utrudnienia dotyczyły jeszcze północnej części województwa, gdzie od początku sytuacja była najgorsza - powiatów częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego i myszkowskiego.

Według informacji zebranych przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach (WCZK), najwięcej odbiorców nadal nie miało wówczas energii w gminach Janów (1,7 tys.), Kruszyna (blisko 900) oraz Mykanów (ponad 700). W pozostałych miejscowościach tego rejonu brak zasilania dotykał najwyżej po 200 odbiorców. Łącznie liczbę odbiorców bez dostaw energii określono na 4264.
Po ataku zimy strażacy w regionie interweniowali kilkaset razy, najczęściej w Częstochowie i powiecie częstochowskim. Najwięcej pracy mieli przy usuwaniu drzew lub konarów powalonych na szlaki komunikacyjne, budynki lub samochody.

Najdotkliwsze awarie dotyczyły jednak sektora dystrybucji energii. Łącznie na terenie woj. śląskiego zanotowano: uszkodzenia 22 linii wysokiego napięcia, blisko 200 zdarzeń na liniach średniego napięcia i zarejestrowanych ponad 2,5 tys. zgłoszeń dotyczących uszkodzeń linii niskiego napięcia. W wielu miejscach linie energetyczne uległy całkowitemu zniszczeniu.

Awarie energetyczne to następstwo środowego załamania pogody. Wszystkie drogi w piątek rano były przejezdne, nie było też utrudnień na kolei. W związku z lokalnymi przymrozkami na drogach pracowało dwanaście jednostek sprzętu przeciwgołoledziowego.

W części woj. śląskiego temperatura w nocy z czwartku na piątek spadła do kilku stopni poniżej zera. W kolejnych dniach spodziewano się już wzrostu temperatury.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE