ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Władze Czeczeni oraz Rosnieftu porozumiały się w kwestii dalszej współpracy
21.04.2017r. 08:53

Jak podał BiznesAlert.pl, władze Czeczeni oraz Rosnieftu wyjaśniły wszelkie poprzednie nieporozumienia i porozumiały się w kwestii dalszej współpracy - poinformował przywódca Czeczeni Ramzan Kadyrow podczas spotkania z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Do rozmów doszło 19 kwietnia.

W jego trakcie Putin był zainteresowany czy Kadyrowowi udało się porozumieć z kierownictwem Rosnieftu co do dalszej współpracy. - Porozumiałem się z Igorem Sieczinem. Określiliśmy pewne nieporozumienia. Zrozumiałem, że do kierownictwa Rosnieftu nie dochodziło to czego chcemy. Dzisiaj znaleźliśmy wspólny język i dalej będziemy rozwijać naszą współpracę. Rosnieft pozostaje dla nas bardzo ważny i nadal będzie inwestował oraz rozwijał sektor naftowy i gospodarkę Czeczeni - mówił Kadyrow.

Z kolei Władimir Putin zapowiedział, że jeszcze tego samego dnia spotka się z prezesem Rosnieftu. Jak informował dzień później rzecznik rosyjskiego prezydenta Dmitrij Pieskow potwierdził, że do niego doszło. Zaznaczył przy tym, że spotkanie miało charakter zamknięty i Kreml nie będzie ujawniał tematów jakie były w jego trakcie poruszane.

Kilka godzin przed spotkaniem z Putinem doszło do roboczego spotkania prezesa Rosnieftu z Razmanem Kadyrow. W jego trakcie strony rozmawiały na temat działalności spółki w Republice.
Igor Sieczin i Kadyrow omówili przebieg realizacji umowy na mocy której Rosnieft przekazał Czeczeni pomoc finansową na budowę i modernizację infrastruktury przeznaczonych dla zapewnienia bezpieczeństwa środowiskowego oraz sanitarnego.

Jak przypomina BiznesAlert.pl, w ramach Petersburskiego Forum Ekonomicznego w lipcu 2015 roku prezes Rosnieftu oraz przywódca Czeczeni podpisali także porozumienie o współpracy. Wówczas strony zgodziły się na podjęcie niezbędnych działań dla odtworzenia bazy mineralno-surowcowej zgodnie z obowiązującymi licencjami.

Rosnieft nie poinformował czy w trakcie spotkania rozmawiano na temat przekazania dla Groznego aktywów spółki w Czeczeni. Chodzi o majątek Czeczennieftehimpromu, który jest wykorzystywany przez Groznieftegaz. Oprócz przedłużającego się procesu przekazania osią sporu jest również wycena czeczeńskich aktywów Rosnieftu, które zdaniem Groznego są mocno zawyżone.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE