ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Premier Litwy spotkał się z prezesem Orlen Lietuva aby omówić perspektywy dalszej współpracy
21.04.2017r. 09:01

Jak poinformował BiznesAlert.pl, premier Litwy Saulius Skvernelis spotkał się 20 kwietnia z prezesem Orlen Lietuva Ireneuszem Fąfarą w ramach otwarcia relacji po sformowaniu się nowego rządu na Litwie. Agencja BNS podaje, że strony omówiły obecne relacje i perspektywy ich rozwoju. Premier miał usłyszeć, że długoterminowe problemy między polską spółką a Litwą są rozwiązywane i jest on postrzegany pozytywnie w Orlenie. Skvernelis podkreślił, że jego kraj zawsze będzie wspierał uczciwą i odpowiedzialną społecznie działalność biznesową.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy Orlen Lietuva. Chociaż nadal nie udało się rozstrzygnąć sporu Orlenu na Litwie z Kolejami Litewskimi to nowe władze spółki zadeklarowały gotowość do porozumienia z Polakami.
Jak przypomina BiznesAlert.pl, pod koniec marca po spotkaniu z wiceministrem energii RP Michałem Kurtyką minister transportu i komunikacji Litwy poinformował, że spór z Orlen Lietuva należy rozwiązać "tak szybko, jak to możliwe". Jednocześnie Komisja Europejska wezwała Koleje Litewskie do rozdziału właścicielskiego w zgodzie z unijnymi regulacjami antymonopolowymi. Za niewypełnienie tego obowiązku Kolejom grozi kara w wysokości do 10 procent rocznych przychodów.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE