ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Zniżkowy tydzień dla cen ropy naftowej
21.04.2017r. 10:35

Dorota Sierakowska
Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej upływa pod znakiem zdecydowanej przewagi strony podażowej. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych spada nieprzerwanie od początku tego tygodnia, a w środę zniżka wyniosła niemal 3 proc. Wczoraj ceny ropy WTI po raz kolejny spadły, a dzisiaj rano poruszają się stabilnie w okolicach wczorajszego zamknięcia. Okolice 50,50 USD za baryłkę są najbliższym, krótkoterminowym wsparciem, jednak silniejsze bariery dla strony podażowej pojawią się dopiero na psychologicznym poziomie 50 USD za baryłkę, a później w okolicach 47,70 USD za baryłkę.

Kupującym na rynku ropy naftowej paradoksalnie nie sprzyjały wypowiedzi ministrów krajów OPEC, popierające przedłużenie porozumienia dotyczącego cięcia produkcji ropy naftowej. Inwestorzy mają wątpliwości, czy działania kartelu przyniosą pożądany skutek w obliczu rosnącej produkcji ropy naftowej m.in. w Stanach Zjednoczonych. Dodatkowo, optymizm dotyczący porozumienia OPEC w dużej mierze został już w cenach surowca uwzględniony.

Ponadto, według danych Reuters, globalny rynek ropy naftowej jest daleki od jakichkolwiek problemów z podażą. Według wyliczeń agencji, dotychczas w kwietniu w transporcie morskim znajdowało się aż 47,8 mln baryłek ropy naftowej dziennie. To o niecałe 6 proc. więcej niż w grudniu, czyli jeszcze przed wprowadzeniem nowych limitów produkcji ropy w OPEC. W rezultacie, o ile dzisiaj nie pojawią się żadne informacje mogące istotnie zmienić sytuację, bieżący tydzień może być na rynku ropy najgorszym tygodniem od czasu dynamicznych przecen w pierwszej połowie marca br.

(600x400)Notowania ropy naftowej WTI - dane dzienne

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE