ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

E.ON obiecuje brytyjskim prosumentom zmniejszenie rachunków o połowę
21.04.2017r. 10:46

Jak poinformował portal Gramwielone.pl, niemiecki koncern energetyczny poinformował o rozpoczęciu sprzedaży w Wielkiej Brytanii domowych instalacji fotowoltaicznych połączonych z magazynami energii. E.ON zapewnia, że taka inwestycja przełoży się na 50-procentowe oszczędności na rachunkach za energię elektryczną.

E.ON oferuje brytyjskim prosumentom zakup domowej instalacji fotowoltaicznej oraz magazynu energii, zapewniając, że dzięki temu mogą oni zmniejszyć swoje rachunku za energię elektryczną o 50 proc.

Niemiecki koncern nie przedstawił na razie szczegółów cenowych swojej oferty, jednak zapewnia, że przeciętnej wielkości gospodarstwo domowe w środkowej części W. Brytanii, które posiada w swoim domu niezacieniony i skierowany na Południe dach, może zaoszczędzić w skali roku około 300 funtów, zmniejszając o połowę swój rachunek za energię.

Natomiast jeśli właściciel takiej instalacji podłączy ją do sieci w ramach nadal obowiązującego na Wyspach systemu taryf gwarantowanych, roczna korzyść finansowa ma dać w sumie około 560 funtów.

E.ON zaznacza, że własna produkcja energii z opcją przechowania niewykorzystanych nadwyżek, to odpowiedź na wprowadzone i spodziewane w Wielkiej Brytanii podwyżki cen energii, które wdrażają największe koncerny energetyczne, czyli tzw. wielkia szóstka, do której zalicza się również sam E.ON.
E.ON rozpoczął sprzedaż magazynów energii od rynku niemieckiego, co nastąpiło w kwietniu ubiegłego roku.

Magazyn energii E.ON Aura, który niemiecki koncern oferuje w ramach współpracy z drezdeńską firmą Solarwatt, jest dostępny w zestawach z magazynami energii składającymi się z baterii litowo-jonowych o pojemności 4,4 kWh, 6,6 kWh, 8,8 kWh oraz 11 kWh. E.ON zapewnia, że żywotność tych baterii wyniesie nawet 20 lat.


Domowy magazyn energii E.ON Aura

Niemiecki koncern na razie nie informuje, jakiego rodzaju magazyny energii zaoferuje swoim brytyjskim klientom i jaki będzie ich koszt. Na swojej brytyjskiej stronie internetowej E.ON deklaruje jednak przygotowanie indywidualnych ofert dla klientów, którzy zgłoszą zapytanie.

Podana na stronie Solarwatt cena magazynu energii w zestawie z instalacją fotowoltaiczną - mającą produkować 3,2 MWh energii rocznie, w zestawie dopasowanym do potrzeb 2-3 osobowego gospodarstwa domowego - zawierająca podatek VAT i koszty montażu, zaczyna się dla rynku niemieckiego od 10,7 tys. euro w przypadku magazynu o pojemności 4,4 kWh.

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: logik 21.04.2017r. 12:30
Niesamowite korzyści ! 10,7 tys euro to po kurcie 0,83 za funta wychodzi 8800 funtów Roczne oszczędności to 300... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 22-04-2017r. 14:37 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE