ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Amerykański kongres przeciwko zniesieniu sankcji na projekty Exxon Mobil i Rosnieftu
21.04.2017r. 11:02

Jak poinformował BiznesAlert.pl, kongres USA reaguje na spekulacje "New York Times" jakoby sekretarz stanu USA zamierzał wyłączyć spod sankcji projekty Exxon Mobil realizowane z objętym nimi rosyjskim Rosnieftem. Chodzi o projekty arktyczne i wokół okupowanego Krymu.

Senatorzy z Kongresu wezwali administrację prezydenta Donalda Trumpa do negatywnej odpowiedzi na wniosek Exxon Mobil o wyłączenie projektów wydobywczych realizowanych z Rosnieftem spod reżimu sankcji. Zostały one wprowadzone w 2014 roku w odpowiedzi na nielegalną aneksję Krymu przez Rosję.

- Władimir Putin nie wykonał żadnych ruchów, dzięki którym zasłużyłby na zniesienie jakichkolwiek sankcji - powiedział senator stanu Nowy Meksyk Bob Menendez. Senator Marco Rubio przypomniał, że "interesy biznesowe z obłożonymi sankcjami firmami z Rosji są może w interesie Exxon Mobil, ale nie są równoznaczne z narodowym interesem Ameryki". To stanowisko poparli także Menendez, a także John McCain i Eliot Engle. Zdaniem ostatniego z nich "ostatnią rzeczą, którą powinny zrobić Stany to pozwolenie Putinowi i jego ekipie na nowe biznesy".
Za czasów prezesury Rexa Tillersona Exxon Mobil złożył wniosek do rządu USA o zwolnienie z sankcji projektów realizowanych z Rosnieftem na Morzu Karskim. Obecnie Tillerson został sekretarzem stanu i w oficjalnych wypowiedziach nie mówi nic, co potwierdzałoby spekulacje gazety New York Times, że chce znieść sankcje na projekty Exxona z Rosnieftem. Oficjalnie jest zwolennikiem utrzymania sankcji wobec Rosji - czytamy w BiznesAlert.pl.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE