ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Gazprom zamierza zbudować gazociąg który połączy Hokkaido i Sachalin
21.04.2017r. 13:18

Jak poinformował BiznesAlert.pl powołując się na wypowiedź jakiej udzielił gazecie Nikkei rosyjski minister energetyki Aleksander Nowak , w najbliższym czasie Gazprom przekaże Japonii szczegółowy plan budowy gazociągu, który połączy Hokkaido i Sachalin.

Według niego obecnie Gazprom kontynuuje prace nad studium wykonalności projektu i wkrótce strona japońska zapozna się ze szczegółowym opisem projektu.

Warto wspomnieć, że pomysł budowy pojawia się w wypowiedziach przedstawicieli Gazpromu od wielu lat. Zdaniem Tokio dostawy tradycyjną drogą mogłyby być tańsze niż dostawy realizowane w postaci LNG. Podczas posiedzenia Rady Japońsko-Rosyjskiej w dniu 11 kwietnia stwierdzono, że strony przygotowują się do przedmiotowego omówienia realizacji wspomnianego projektu. Przy czym eksperci twierdzą, że wymaga to dogłębnego, wielowymiarowego podejścia. Potrzebne jest wykonanie wspólnego studium wykonalności projektu.
Wcześniej rosyjskie ministerstwo energetyki obiecało wspomóc projekt Gazociągu Sachalin-Hokkaido, o ile zainteresowanie nim wyrazi biznes, ale na razie jest zbyt wcześnie, aby mówić o konkretnych decyzjach. Mówiąc o realizacji tego projektu, szef resortu Aleksander Nowak stwierdził, że potrzebna jest jego pogłębiona analiza. Pod koniec kwietnia 2017 roku planowana jest jego wizyta w Japonii i wówczas może pojawić się więcej szczegółów w tej sprawie - czytamy w BiznesAlert.pl.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE