ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

NFOŚiGW przeznaczy ponad 3 mld zł na elektromobilność w miastach
27.04.2017r. 14:00

Jak poinformował BiznesAlert.pl, podczas V Forum Gospodarki Niskoemisyjnej głos zabrał Artur Michalski, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki.

- W najbliższym tygodniu zostanie uruchomiony program ze środków ze sprzedaży uprawnień do emisji handlowanych w ramach Protokołu z Kioto. Zostaną one przeznaczone na rozwój elektromobilności głównie w komunikacji miejskiej tak, aby było pewne celowe wykorzystanie ich - powiedział Artur Michalski, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Ostrzegł, że często środki na transport niskoemisyjny są obecnie przekazywane na samochody spalinowe, co jego zdaniem mija się z celem. - Jednak nadal nie ma zrozumienia odnośnie programu wsparcia w województwach - dodał.

- Ustawa o elektromobilności na pewno będzie procedowana jeszcze w tym roku. Powstanie także Fundusz Transportu Miejskiego, którego operatorem będzie NFOŚiGW, a zarządcą środków będzie minister energii - poinformował przedstawiciel Funduszu.
- Fundusz Transportu Niskoemisyjnego będzie dysponował od 200 do 400 mln złotych rocznie w związku z handlu uprawnieniami - powiedział Michalski. - Wraz ze środkami NFOŚiGW które już mamy będzie dysponował środkami nawet ponad 3 mld złotych w najbliższych latach. To pewny zastrzyk finansowy, aby ten program szeroko wdrożyć.

- Jeśli dojdą do tego środki z Regionalnych Środków Operacyjnych, gdzie jest blisko 130 mln złotych, to będą środki na elektromobilność - ocenił cytowany przez BiznesAlert.pl Michalski.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE