ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tesla rozpoczyna sprzedaż solarnych dachówek
11.05.2017r. 05:52

Jak poinformował "Puls Biznesu", Tesla rozpoczęła przyjmowanie zamówienia na swój system fotowoltaiczny SolarRoof, którego zasadniczym elementem są solarne dachówki.

Solar Roof bazuje na przypominających dachówki modułach fotowoltaicznych, które składają się z trzech warstw - ogniwa fotowoltaicznego, specjalnej powłoki, która ma tworzyć wizualny efekt oraz hartowanego szkła.

Tesla poinformowała, że w przypadku domu o powierzchni 186 m kw. w stanie Nowy Jork, którego 40 proc. powierzchni pokryta zostanie solarnymi dachówkami, koszt ich i magazynu energii wyniesie ok. 50 tys. dol. Koszt ten uwzględnienia federalne ulgi podatkowe. Według Tesla w ciągu ponad 30 lat eksploatacji oferowany system pozwoli wyprodukować energię wartości 64 tys. dol. - czytamy w "Pulsie Biznesu".
Początkowo solarne dachówki SolarRoof mają być produkowane na pilotażowych liniach w kalifornijskim Freemont, jednak z czasem produkcja zostanie przeniesiona do Buffalo. Produkcja we Freemont ma ruszyć w tym kwartale.
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE