ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGNiG jest zainteresowane rozwojem wydobycia z zasobów gazu łupkowego w Pakistanie
18.05.2017r. 06:02

- Firma planuje również zwiększyć obecność na tym rynku w segmencie wydobywczym ropy i gazu - powiedział prezes PGNiG Piotr Woźniak agencji Associated Press of Pakistan z okazji 20 letniej obecności firmy na południu Azji. PGNiG rozważa także uruchomienie w tym kraju biura tradingowego LNG - czytamy w BiznesAlert.pl.

Pakistan ma rezerwy gazu i ropy, w dużym stopniu nagromadzone w skałach łupkowych. Nie są one jednak zbadane. W raporcie opublikowanym przez Amerykańską Agencję Informacji Energetycznej w 2015 roku oszacowano, że w Pakistanie znajduje się 1,44 bln m sześc. gazu łupkowego, który można wydobyć.

Poszukiwania gazu łupkowego prowadzone przez PGNiG w Polsce okazały się bezowocne. Spółka zamierza jednak spróbować w Pakistanie. W tym celu chce wykonać 14 odwiertów poszukiwawczych. Firma zainwestowała w tym kraju 125 mln dol. Wydobywa tam już ponad 0,5 mln m sześc. gazu dziennie.

W ubiegłym tygodniu Wożniak powiedział państwowej agencji prasowej, że firma rozważa utworzenie biura handlu LNG w Pakistanie, ze względu na rosnące zapotrzebowanie na paliwo w kraju.
LNG staje się ważną częścią gospodarki Pakistanu, która jest silnie uzależniona od gazu. 2,95 mln ton LNG importowane w 2016 roku odpowiada za wzrost rok do roku o 181 proc., jak wynika z najnowszego raportu rocznego Międzynarodowej Grupy Importerów LNG (GIIGNL). Około 72 proc. importu w 2016 roku pochodziło z Kataru.

W ostatnim okresie włoskie ENI wygrało przetarg na dostawę w sumie 180 ładunków na łączny wolumen 11 mln ton w ciągu najbliższych 15 lat - czytamy w BiznesAlert.pl.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE