ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosnieft wezwał władze Rosji i Włoch do pomocy przy uzyskaniu koncesji dla włoskich firm serwisowych
18.05.2017r. 08:50

Jak czytamy w BiznesAlert.pl, Rosnieft oczekuje od władz Rosji i Włoch pomocy przy uzyskaniu koncesji dla włoskich firm serwisowych, głównie Saipem, na wspólną realizację projektów na szelfie Morza Czarnego. Chodzi o objętą sankcjami współpracę przy wierceniach głębinowych w pobliżu Krymu okupowanego przez Rosję.

Rosnieft i ENI planowały pierwotnie odwierty w drugiej połowie 2017 roku, o czym mówił prezes Igor Sieczin przy okazji wizyty premiera Paolo Gentilioniego w Soczi, gdzie rozmawiał z prezydentem Władimirem Putinem. - Specjalna platforma została już wynajęta - dodał prezes Rosnieftu.

Gazeta RBK przekonuje, że Rosnieft chciałby włączyć w przedsięwzięcie włoski Saipem, który stracił na zablokowaniu przez Komisję Europejską projektu South Stream Gazpromu. Według gazety Saipem miał wygrać przetarg na odwierty przy użyciu platformy Scarabeo 9. Przekonuje ona, że w ten sposób wzięłaby udział w projekcie objętym sankcjami Unii Europejskiej i USA za aneksję Krymu.
Rosnieft zaapelował o uproszczenie procedur, szczególnie w zakresie pozyskania pozwoleń z odpowiednich instytucji w Unii Europejskiej. Nie wiadomo, czy takie pozwolenia zostaną przyznane. ENI nie odpowiedziało na prośbę Rosnieftu. Ministerstwo spraw zagranicznych Włoch nie odpowiedziało na pytania RBK na ten temat. Przedstawiciele Komisji przypomnieli, że pierwsze pozwolenia musi wydać stosowny urząd we Włoszech - czytamy w BiznesAlert.pl/

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE