ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Elektrownia fotowoltaiczna zasili obóz dla uchodźców w Jordanii
19.05.2017r. 06:00

Jak poinformował BiznesAlert.pl, nowa elektrownia fotowoltaiczna powstała w Jordanii w Azraq. Jest to pierwsza tego typu inwestycja, która ma zasilić pustynne obozowisko, w którym przebywają syryjscy uchodźcy.

Panele słoneczne o łącznej mocy 2 MW od środy 17 maja zapewnią energię przebywającym w obozie 20.000 uchodźców z Syrii. Sieć jest przygotowana w taki sposób żeby wystarczyła dla 36.000 mieszkańców, których UNHCR spodziewa się w obozie w przyszłym roku.

Koszt wybudowania elektrowni wyniósł 9.6 mln dolarów. Całość została sfinansowania przez Fundację IKEA w ramach programu "Jaśniejsze życie dla uchodźców". Cała inwestycja pozwoli zaoszczędzić około 1.5 min dolarów rocznie i spowoduje ograniczenie emisji CO2 o 2.370 t.
Elektryfikacja obozu ma podnieść jakość funkcjonowania w nim uchodźców, ułatwić zachowanie higieny i wspomóc pracę wolontariuszy. Możliwe będzie przechowywanie żywności przez mieszkańców obozu w lodówkach a co za tym idzie ograniczenie produkcji odpadków - czytamy w BiznesAlert.pl.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE