ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Stany Zjednoczone nie zamierzają przeszkadzać Iranowi w eksporcie ropy
19.05.2017r. 06:08

Jak poinformował BiznesAlert.pl, prezydent USA Donald Trump wysłał w tej sprawie oficjalne pismo do Sekretarzy Stanu, Energetyki i Finansów, w którym stwierdził, że Stany nadal nie potrzebują importu irańskiej ropy na potrzeby swojego rynku. Podobne pisma amerykańscy prezydenci kierują od 2012 roku.

- Niemniej jednak biorąc pod uwagę, jak moja administracja dokonuje przeglądu polityki względem Iranu i zgodnie z zobowiązaniami USA wynikającymi z Porozumienia nuklearnego z Iranem, Stany Zjednoczone obecnie nie podejmują działań na rzecz utrudnienia sprzedaży irańskiej ropy - czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez Biały Dom.

Na początku maja przedstawiciel irańskiej spółki NIOC Reza Manouchehr poinformował, że Teheran zamierza zwiększyć możliwości wydobywcze do poziomu 3 mln baryłek dziennie. Nie określił jednak do jakiego wolumenu Teheran docelowo planuje zwiększyć wydobycie. Niemniej jednak stwierdził, że tak istotne zwiększenie wydobycia przyczyni się do rozwoju oraz stabilizacji pozycji kraju w OPEC i na rynkach międzynarodowych.
Pod koniec kwietnia minister ropy Iranu Bijan Zanganeh powiedział, że Teheran jest gotów poprzeć przedłużenie porozumienia naftowego, jeżeli taką decyzję wesprze większość państw członkowskich kartelu. Poinformował również, że poziom wydobycia ropy w Iranie wynosił kiedyś blisko 3,8 mln baryłek dziennie, podkreślając jednocześnie, że jego kraj wypełnia podjęte przez siebie zobowiązania - czytamy BiznesAlert.pl.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE