ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zyski rosyjskiego budżetu w latach 2017-2018 z tytułu przedłużenia porozumienia naftowego mogą wynieść 0,75-1,5 bln rubli
19.05.2017r. 10:05

Jak poinformował BiznesAlert.pl, z wyliczeń Vygon Consulting zawartych w raporcie "Sektor naftowy w Rosji: koniec 2016 roku, perspektywy na lata 2017-2018" wynika, że w latach 2017-2018 zyski rosyjskiego budżetu z przedłużenia porozumienia naftowego mogą wynieść 0,75-1,5 bln rubli.

- Porozumienie naftowe jest korzystne dla państwa, ponieważ dodatkowe dochody związane ze wzrostem notowań ropy znacznie przewyższają straty budżetu z tytułu zmniejszenia wydobycia. Przy czym sytuacja spółek naftowych jest odwrotna. W przypadku przedłużenia porozumienia wskaźniki spółek się pogorszą. Podczas gdy budżet zarobi na tym 0,75-1,5 bln rubli, firmy stracą 40-220 mld rubli, w zależności od okresu na jaki zostanie ono przedłużone - uważają eksperci Vygon Consulting.

Analitycy podkreślają, że wariant zmniejszenia wydobycia ropy jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż zwiększenie obciążeń podatkowych.
- Można powiedzieć, że państwo znalazło mniej bolesny dla sektora sposób poprawienia sytuacji budżetu w ciągu najbliższych dwóch lat - twierdzą cytowani przez BiznesAlert.pl eksperci Vygon Consulting.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE