ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Naftogaz wybierze doradcę do zarządzania projektem wydzielenia struktury odpowiedzialnej za przesył gazu
19.05.2017r. 11:19

Jak poinformował BiznesAlert.pl, Naftogaz dopuścił dwie firmy do przetargu na wybór doradcy do zarządzania projektem wydzielenia struktury odpowiedzialnej za przesył gazu: PricewaterhouseCoopers Polska Sp. z o.o. oraz The Boston Consulting Group Sp. z o.o.

Zgodnie z informacją opublikowaną w systemie zamówień publicznych ProZorro do przetargu nie zostały dopuszczone Roland Berger GmbH (Niemcy) i Ziff-Ivin Associates Ltd. (Wielka Brytania). Eksperci tych spółek nie posiadają odpowiedniego doświadczenia w tym obszarze, a ponadto niektóre przedstawione przez spółki dokumenty miały charakter poufny i zgodnie z obowiązującym na Ukrainie prawem zamówień publicznych nie mogły być objęte taką klauzulą.

Przetarg ma być rozstrzygnięty 23 maja. Szacowana wartość zamówienia to 24,409 mln hrywien (z VAT), czyli ok. 0,9 mln dolarów. Termin świadczenia usług określono do 31 grudnia 2017 roku.
Naftogaz oczekuje, że efektem zrealizowanej usługi będzie umożliwienie wydzielenia ze spółki struktury odpowiedzialnej za przesył gazu. Jak przypomina BiznesAlert.pl, zgodnie z zatwierdzonym przez ukraiński rząd 1 lipca 2016 roku planem restrukturyzacji Naftogazu, w celu oddzielenia wydobycia od transportu oraz magazynowania gazu, mają powstać dwie osobne spółki: Magistralnyje Gazoprowody Ukrainy oraz Podziemnyje Gazohraniszcza Ukrainy. Dokument został przyjęty w ramach wdrażania norm trzeciego pakietu energetycznego oraz ustawy o rynku gazu.


Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE