ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Optymizm przed przyszłotygodniowym spotkaniem OPEC
19.05.2017r. 12:08

Łukasz Bugaj
Analityk, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Ten tydzień zapisze się pod znakiem wzrostów na rynku ropy naftowej, które zostały zainicjowane przez zaskakująco wysoki spadek zapasów surowca zanotowany jeszcze w poprzednim tygodniu. Ostatnie dni pokazały, że polityczne zamieszanie w USA nie wywiera większego wpływu na rynek czarnego złota, gdzie wciąż kluczowe pozostają czynniki związane ze stanem nadpodaży oraz działalnością OPEC działającym w porozumieniu z Rosją.

Najbliższe spotkanie kartelu zaplanowane jest na najbliższy czwartek i ma ono przypieczętować przedłużenie działania ograniczeń w wydobyciu surowca nałożonych z początkiem roku. Jak na razie cel kartelu nie został zrealizowany, ale ostatnie dni pokazują, że coś zaczyna się dziać na froncie dotychczas bardzo wysokiej podaży surowcowa. Nie chodzi tylko zanotowany w tym tygodniu drugi z rzędu spadek zapasów w USA, ale również spadające ceny magazynowania ropy (objaw nieco zmniejszającej się nadpodaży), czy lekkie zmniejszenie wydobycia w USA. Rządowe dane ze środy pokazały bowiem, że wydobycie w ostatnim tygodniu spadło po raz pierwszy od lutego, a dzisiaj w dalszej części dnia mają się pojawić cotygodniowe dane o ilości szybów wiertniczych, które jak dotychczas przez 17 kolejnych tygodni pokazywały wzrosty. W poniedziałek na wspólnej konferencji Arabia Saudyjska wraz z Rosją zapowiedziały, że zrobią wszystko co będzie potrzeba, by zbilansować rynek. Jak na razie inwestorzy pozostają sceptyczni, na co wskazuje rekordowa ilość krótkich pozycji na platformie ICE. Jednocześnie jednak oznacza to drzemiący potencjał do wzrostu poprzez ich zamykanie.

(509x424)Notowania ropy - dane dzienne.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE