ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Szwajcaria zdecyduje w referendum o przyszłości energetyki jądrowej
19.05.2017r. 15:05

Jak poinformował BiznesAlert.pl, w niedzielę Szwajcarzy udadzą się do urn, aby zagłosować w narodowym referendum w sprawie przyszłości energetyki jądrowej w tym kraju.

System polityczny w Szwajcarii pozwala głosować w referendum nad kluczowymi ustawami. W niedzielę 21 maja dojdzie do rozstrzygnięcia głosowania w sprawie odejścia od energetyki jądrowej do 2029 roku. Jeżeli obywatele zdecydują, że należy się jego podjąć, do tego czasu zostanie wyłączone z sieci wszystkie pięć elektrowni jądrowych w Szwajcarii.

Za referendum opowiadała się szwajcarska Partia Zielonych od czasu katastrofy jądrowej w japońskiej Fukushimie w 2011 roku. Przeciwnicy energetyki jądrowej obawiają się zagrożeń z nią związanych dla środowiska i społeczeństwa. Najstarsza elektrownia jądrowa w Szwajcarii pracuje od 1969 roku (Benzau I).
Tymczasem obrońcy atomu wskazują, że alternatywą dla krajowej energetyki jądrowej będzie import energii elektrycznej z Niemiec, w większości wytwarzanej na południu kraju z elektrowni węglowych, uznawanych przez zwolenników zielonej energetyki za brudne. Inna możliwość to import energii z Francji, która wykorzystuje do jej wytwarzania głównie energetykę jądrową - czytamy w BiznesAlert.pl.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: OBOP 19.05.2017r. 15:40
Są pewne obszary, w których ludowi nie powinno się powierzać decyzji, gdyż lud za ciemny jest po prostu.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE