ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE

Wypowiedź Podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa Dariusza Marca
10.09.2004r. 08:18

W związku z wejściem do Unii Europejskiej polską energetykę czekają wielkie zmiany. Będą one jednak ewolucyjne, a nie rewolucyjne. Zmiany w energetyce dokonują się już od dłuższego czasu. Zmienia się rynek, a także zasady regulacji sektora. Rynek energii przestaje być tylko krajowy, staje się paneuropejski.

Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.

Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 7 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 7 )


Autor: john 10.09.2004r. 11:28
Jaka piękna wypowiedź. Integracja pionowa jest OK, sektor wytwarzania ma problemy ale ENEA i G-8 na giełdę. Czy Pan MInister zdaje sobie sprawę, że jeżeli ENEA zostanie osamotniona jako niezintegrowana pionowo to pies z kulawą nogą nie sprzeda jej taniej energii. Chyba, że w strategii jest tylko dystrybucja a obrót do doktora. Realnie myślący dystrybutorzy liczą się z tym, żę będą w krótce zastawem dla kredytów w elektrowniach. I przypomina mi się pytanie które kiedyś byłemu prezesowi Energetyki Poznańskiej postawił były prezes PSE. "to czemuście się nie zadłużali ?". To wszystko, metody etc. przypomina średniej wielkości PGR.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Alf2 10.09.2004r. 11:52
Czy ktoś może mi odpowiedzieć, od kiedy będzie otwarty rynek: od stycznia 2007 czy lipca 2007?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: energetyk1 10.09.2004r. 13:14
a co z rozliczeniem elektrimu za nie realizację zapisów umowy prywatyzacyjnej, może kolejna pomoc publiczna i przedłużenie płatności kar o kolejne 10 miesięcy. Co na to Unia europejska że państwo Polskie dotuje prywatną firmę a ta działa na szkodę RP i pracowników elektrowni i kopalń.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Alf 10.09.2004r. 14:17
Niestety, jako pomoc publiczna może być traktowane zwolnienie z danin publicznych, czyli np. podatków, lub nałożenie obowiązków publicznych na rzecz wskazanego podmiotu, czyli np. swoistego "obowiązku zakupu". Raczej na pewno ulgi kontraktowe i zwolnienia z kar nie będą pod to podciągnięte. Natomiast podpisanie nowej namiastki KDT, ze spółką pozornie tylko "prawa handlowego" a faktycznie pozostającą we władaniu państwa i korzystajacą z rządowych gwarancji, może być potraktowane jako próba ominięcia prawa unijnego.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: energetyk 10.09.2004r. 13:17
Panie Ministrze co dalej z ZE PAK SA i całym regionem konińsko turkowskim. Teraz decyzja należy do MSP skoro nie jest realizowana inwestycja i zapisy umowy prywatyzacyjnej.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: CANCER 10.09.2004r. 21:15
Black out'y Panie Ministrze nie wynikały ze słabości wytwarzania tylko ograniczeń zdolności przesyłowych linii najwyższych napięć oraz błędów operatorów systemów, którzy pod presją realizacji kontrakt ów handlowych zamiast chronić system na siłę starali się utrzymać ciągłość zobowiązań kontraktowych. Po drugie trochę mnie dziwi, że wysokiej klasy specjalista z przeszłością PWC myli grupę holdingową BOT GiE i nazywa ją koncernem (to jak wiemy różnica klasy organizacyjnej). Ponadto widać że problemy branży nie bardzo sa dobrze rozumiane - liczymy na otwartość głowy i przyspieszona naukę.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Alf5 12.09.2004r. 19:39
Pan Minister jest również w niedoczasie z wiedzą o wydzieleniu Operatora Systemu Przesyłowego ze struktur PSE. Operator diała już od lipca tego roku jako PSE-Operator Sp. z o.o., (co prawda na majątku wydzierżawionym od PSE)
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 7 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE