ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W Pensylwanii otwarto nową kopalnię węgla kamiennego
19.06.2017r. 06:34

Jak czytamy w BiznesAlert.pl, media oceniły, że jest to być może rozpoczęcie nowej ery węglowej zapowiadanej przez Trumpa dla Stanów Zjednoczonych.

Nowa kopalnia w hrabstwie Somerset w Stanie Pensylwania należy do spółki górniczej Corsa Coal Corp Jest zlokalizowana koło Pittsburga. Dyrektor naczelny Corsa Coal, George Dethlefsen powiedział, że nowa kopalnia przyniesie ożywienie podupadłej lokalnej gospodarki. Poinformował, że w kopalni zatrudniono 400 górników, - "to na początek" - podkreślił.

Dethlefsen pozytywnie ocenił radykalne złagodzenie przez administrację Trumpa przepisów regulujących poszukiwanie i wydobycie surowców kopalnych. Ta sytuacja jest odwrotnością zapowiedzi wyborczych demokratki Hillary Clinton, o "masowym zwalnianiu z pracy górników".
W Pensylwanii znajdowała się kiedyś jedna z największych na świecie kopalń węgla kamiennego St. Nicholas w Mahanoy City. W czasach świetności amerykańskiego górnictwa wydobycie w tej kopalni wynosiło 120 tys. ton antracytu dziennie. Kopalnia została zamknięta w 2015 r. w ramach likwidacji górnictwa węgla kamiennego.

Kopalnia należąca do spółki Corsa Coal Corp.będzie produkować koksowy węgiel dla hutnictwa oraz węgiel bitumiczny stosowany w produkcji stali. Do kopalni należy także złoże antracytu, wyjątkowo wysokiej jakości - o zawartość czystego węgla 97 proc. przy 3 proc. popiołu. Została otwarta 9 czerwca - czytamy w BiznesAlert.pl.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Zdzisław 19.06.2017r. 09:49
Super 3% popiołu...- to w naszych węglach siarki jest niewiele mniej, a zawartość popiołu dochodzi do 20%...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE