ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Białoruś i Rosja prowadzą prace nad stworzeniem wspólnego rynku ropy i gazu
19.06.2017r. 06:43

Jak poinformował BiznesAlert.pl, Białoruś i Rosja mają ustalić do końca 2017 roku zasady stworzenia wspólnego rynku ropy i gazu - powiedział białoruski premier Andrej Kobiakow po spotkaniu Rady Ministrów Związku Białorusi i Rosji.

- Mamy wstępne porozumienie, że do końca 2017 roku strony ustalą zasady funkcjonowania wspólnego rynku gazu, który będzie działał w ramach Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej od 2025 roku - powiedział.

Do 1 lipca 2019 roku strony mają ustalić ceny gazu na okres od 2020 do 2025 roku.

- Wierzymy, że będą to trajektoria stałego ruchu ku warunkom, które powinny funkcjonować w 2025 roku. Oczywiście nikt nie mówi o sztywnej cenie gazu - powiedział Kobiakow.
Białorusini chcą jednocześnie wyceny gazu w rosyjskich rublach. - Nie liczymy na preferencje w rodzaju minimalnej ceny gazu - ocenił premier. Jego zdaniem kluczowe jest, aby cena była porównywalna do tej, która oferowana jest innym kraju po tym, gdy powstanie wspólny rynek. Cena na lata 2017-2019 zostały już ustalone przez polityków.

3 kwietnia 2017 roku prezydenci Aleksandr Łukaszenka i Władimir Putin ogłosili, że Białoruś i Rosja połączą rynki gazu. Komunikat towarzyszył wstępnemu porozumieniu o zakończeniu sporu o ceny gazu i dostawy ropy na terytorium białoruskie. Minister energetyki Rosji Aleksander Nowak poinformował, że do 1 stycznia 2018 roku Rosja i Białoruś mają stworzyć regulacje ustanawiające wspólny rynek gazu - napisał BiznesAlert.pl.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE