ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PKN może poszukać partnera do projektu budowy terminala w Kanadzie
19.06.2017r. 08:43

PKN Orlen, posiadający 10,7 proc. udziałów w spółce Pieridae Energy, która przygotowuje projekt budowy terminala eksportowego LNG Goldboro na wschodzie Kanady, nie wyklucza potencjalnej współpracy z innymi partnerami w tym przedsięwzięciu - poinformowało PAP Biznes biuro prasowe spółki.

"Mimo że projekt uzyskał już najważniejsze pozwolenia regulacyjne nadal jest na bardzo wczesnym etapie realizacji. Decyzja inwestycyjna o budowie terminala LNG ma zapaść w tym roku i uzależniona jest od uzyskania finansowania etapu przygotowawczego" - poinformowano PAP Biznes.

"PKN Orlen na bieżąco monitoruje postępy w realizacji projektu i nie wyklucza potencjalnej współpracy z innymi partnerami w tym przedsięwzięciu" - podaje biuro.

PKN Orlen posiada udziały w spółce Pieridae Energy, która przygotowuje projekt budowy terminala eksportowego LNG o nazwie Goldboro. Zostały one zostały nabyte w ramach transakcji zakupu kanadyjskiej spółki Kicking Horse Energy w grudniu 2015 roku. Celem transakcji był zakup atrakcyjnych złóż produkcyjnych.
Jak informuje płocki koncern, Goldboro jest przedsięwzięciem zintegrowanym, obejmującym cały łańcuch wartości - od wydobycia gazu poprzez dostarczenie go do terminala, skraplanie i eksport.

W przesłanych PAP Biznes odpowiedziach Orlen wskazał, że założenia dla realizacji projektu "pozostają niezmienne w stosunku do wcześniej komunikowanych informacji".

Wcześniej informowano, że - zgodnie z założeniami - projekt ma zostać ukończony w 2021 roku. Przepustowość terminala ma wynieść 10 mln ton rocznie.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE