ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Energetyczne Wakacje z PGE Obrót
19.06.2017r. 13:22

PGE Obrót wraz z Podkarpacką Fundacją Rozwoju Kultury po raz kolejny przygotowały dla dzieci z powiatów sanockiego, krośnieńskiego i jasielskiego wspaniałą energetyczną przygodę w Sanoku.

Zajęcia zorganizowane w dniach od 26 czerwca do 7 lipca prowadzone będą w formie gier dydaktycznych, doświadczeń, eksperymentów, filmów edukacyjnych oraz gier ruchowych i zespołowych, co z pewnością zapewni doskonałą zabawę oraz sporo uśmiechu i przyjemności czerpanej z nauki.
Profesor Doświadczalski, Enegroludki: Pstryk i Bzik i inni udowodnią, że nauka i zabawa idą w parze. W programie warsztatów przewidziano m.in. zajęcia programowania "Elektryzujący Scratch" zajęcia eksperymentalne, fotograficzne, plastyczne, sportowe, językowe, dotyczące energii elektrycznej, oraz savoir-vivre, czyli znajomość obowiązujących form towarzyskich i grzeczności.

Program zajęć dla dzieci zostanie podzielony na poszczególne dni tygodnia wg. schematu: ciekawski poniedziałek, naukowy wtorek, zakręcona środa, kreatywny czwartek oraz obyczajowy piątek.

Okres wakacyjny, to dla dzieci czas swobody i beztroski, nie zawsze jednak efektywnie wykorzystany. Poprzez zaangażowanie w projekty, takie jak Energetyczne Wakacje, PGE Obrót wspiera twórczy i aktywny wypoczynek, umożliwiając dzieciom atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu - mówi Mariusz Majewski, rzecznik prasowy PGE Obrót.

Dzięki Fundacji PGE uczestnicy warsztatów będą mogli obejrzeć przedstawienie edukacyjne "Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni". Młodzi widzowie poprzez piosenki, przyciągające uwagę lalki i scenografię, dowiedzą się jak powstaje prąd, kiedy może być niebezpieczny, jak należy się w takich sytuacjach zachować, co oznaczają znaki na transformatorach, a także jak oszczędzać energię elektryczną.

To nie koniec atrakcji. Dla uczestników przewidziano także wyjazd do Muzeum Energetyki Podkarpackiej w Rzeszowie znajdującego się w siedzibie PGE Obrót, magicznego miejsca, w którym znajdują się unikatowe pamiątki sięgające początków podkarpackiej energetyki. Oprócz zwiedzania muzeum, odbędą się także zajęcia edukacyjne z dziedziny elektryczności i magnetyzmu.
PGE Obrót

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE