ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Szwedzki fundusz emerytalny pozbędzie się udziałów Gazpromie
19.06.2017r. 14:58

Jak poinformował BiznesAlert.pl, największy fundusz emerytalny w Szwecji AP7 zbył swoje udziały w sześciu spółkach, w tym również w Gazpromie. Zdaniem funduszu wspomniane podmioty naruszają podpisane w Paryżu porozumienie klimatyczne.

W opublikowanym w miniony piątek oświadczeniu AP7 poinformował, że pozbył się akcji również w kanadyjskiej spółce TransCanada i w amerykańskich spółkach: ExxonMobil, Entergy, Southern Corp. oraz Westar.

W dokumencie stwierdzono, że amerykańskie spółki walczą przeciwko wprowadzeniu w USA prawodawstwa dotyczącego ochrony klimatu, a kanadyjska firma budowała duże rurociągi w Ameryce Północnej. Jeżeli chodzi o Gazprom, to pretensje funduszu dotyczą odwiertów, jakie rosyjski koncern realizuje w Arktyce.
AP7 posiadał 0,07 procent udziałów w Gazpromie.

Rosyjska spółka nie odpowiedziała na pytanie Reutersa o decyzję szwedzkiego funduszu. Z kolei ExxonMobil stwierdził, że nie zgadza się z działaniami AP7, który nie poinformował go o kryteriach oceny jego działalności. Entergy wyraziło żal z powodu decyzji szwedzkiego funduszu emerytalnego, twierdząc, że podjęcie takiego kroku było nieuzasadnione - czytamy w BiznesAlert.pl.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE