ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Chiny pozwolą niektórym kopalniom na zwiększenie wydobycia węgla
19.06.2017r. 15:17

Jak poinformował BiznesAlert.pl powołując się na Narodową Komisję ds. Rozwoju i Reform (NDRC), Chiny pozwolą niektórym kopalniom na zwiększenie wydobycia węgla aby w ten sposób zintensyfikować działania na rzecz zapewnienia dostaw surowca w okresie letnim.

- Zarówno kopalnie odkrywkowe, jak i te podziemne będą mogły składać wnioski o możliwość zwiększenia wydobycia, o ile nie zgłoszą żadnych poważnych awarii, są efektywne i przestrzegają surowych norm bezpieczeństwa - czytamy w oświadczeniu NDRC.

Wydobywcy z regionów, które charakteryzują się trudnymi warunkami geologicznymi, są szczególnie narażone na wybuch gazów kopalnych lub są zobligowane przez rząd do redukcji wydobycia, nie będą się kwalifikować do składania wniosków.

Ostatni krok NDRC jest efektem rekordowych cen chińskiego węgla w kontraktach terminowych. Wysokie temperatury w okresie letnim zwiększyły oczekiwania inwestorów wobec rosnącego zapotrzebowania.
- Prawdopodobnie wydobycie węgla w Chinach wzrośnie. Ma to złagodzić wzrost cen spowodowany działaniami NDRC na rzecz ograniczenia produkcji - uważa Zhang Min, ekspert sektora węglowego Sublime China Information Group.

W porównaniu z majem 2016 roku w ubiegłym miesiącu Chiny zwiększyły wydobycie o 12 procent.

Warto również zaznaczyć, że Pekin zamierza dokonać zmian w swojej energetyce i zmniejszyć wykorzystanie tradycyjnych surowców energetycznych takich jak węgiel - czytamy w BiznesAlert.pl.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE