ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Holandia wstrzyma się z zamknięciem elektrowni węglowych
19.06.2017r. 15:21

Jak poinformował BiznesAlert.pl, lider holenderskiej Zielonej Lewicy (GroenLinks) Jesse Klaver nie sądzi, aby przed końcem następnej kadencji rządu zostały zamknięty funkcjonujące w kraju elektrownie węglowe.

W marcowych wyborach parlamentarnych GroenLinks zdobyło ponad 9 procent poparcia. Partia brała udział w rozmowach koalicyjnych z Partią Ludową na rzecz Wolności i Demokracji (VVD) premiera Marka Rutte oraz z dwoma innymi partiami. W maju doszło do zerwania rozmów.

Przemawiając w trakcie odbywającego się w Berlinie kongresu niemieckich Partii Zielonych, Klaver stwierdził, że kwestie podejścia do polityki klimatycznej wraz z różnymi poglądami na temat kryzysu imigracyjnego były jednymi z powodów fiaska rozmów koalicyjnych i dlatego nie mógł powrócić do stołu rozmów.
W 2015 roku Holandia została poddana ostrej krytyce, kiedy okazało się, że zaledwie 5,6 procent produkowanej tam energii pochodzi z OZE, a dzięki uruchomieniu trzech elektrowni węglowych udział tego surowca w miksie energetycznym wzrósł do historycznego poziomu - przypomina BiznesAlert.pl.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Ekonomista 19.06.2017r. 17:37
Bardzo mądra decyzja. Ja w Niemczech nie będzie wiało, to Holendrzy z węglowych im podeślą.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE