Autor: Energetyk 50 23.06.2017r. 08:16
Jerzy poruszył ważną sprawę dotyczącą kontynuacji technologii. Moim zdaniem większość technologii związanych z wielkimi blokami jądrowymi odejdzie wkrótce na półkę.
W technologiach jądrowych stawiam na SMR.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Autor: Iam Noone 23.06.2017r. 14:16
SMR może i brzmi pięknie, ale czy my zawsze musimy kupować coś, czego jeszcze nie ma ? Przoduje w tym MON z efektem w postaci odwoływanych przetargów, kosztów nie do zaakceptowania i konieczności polegania na zmodernizowanych pałach bojowych.
SMR tak, oczywiście, ale jak ta technologia zostanie już wdrożona i spopularyzowana. Pewnie nastąpi to gdzieś pod koniec budowy pierwszego bloku w Polsce. Nie traćmy tego czasu na gonienie króliczka.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Autor: LCD versus Kineskop 25.06.2017r. 09:27
SMR będą bardziej pasowały do naszych potrzeb. Wadą dużej elektrowni jądrowej jest bardzo wysoki koszt budowy i małe prawdopodobieństwo jej zakończenia w planowany budżecie i planowanym terminie.
Rozpoczęcie budowy elektrowni o mocy 3000 MW będzie oznaczało zaangażowanie znacznych środków i zrezygnowanie z inwestycji w inne formy wytwarzania energii elektrycznej. Co się stanie jeśli budowa się znacznie opóźni lub zostanie przerwana?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI