ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE

Ważna sprawa
23.06.2017r. 05:11

Jerzy Łaskawiec , ("Energetyka Cieplna i Zawodowa" - 4/2017)
Chciałbym podać pod osąd czytelnika mój pogląd dotyczący kierunku pozyskania technologii dla mającej powstać polskiej elektrowni atomowej. Ko¬nieczność jej powstania raczej nie budzi już u myślącej poważnie części establishmentu (grupy mającej władzę i autorytet) wątpliwości.

Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


Dodaj nowy Komentarze ( 14 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: Energetyk 50 23.06.2017r. 08:16
Jerzy poruszył ważną sprawę dotyczącą kontynuacji technologii. Moim zdaniem większość technologii związanych z wielkimi blokami jądrowymi odejdzie wkrótce na półkę.
W technologiach jądrowych stawiam na SMR.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Iam Noone 23.06.2017r. 14:16
SMR może i brzmi pięknie, ale czy my zawsze musimy kupować coś, czego jeszcze nie ma ? Przoduje w tym MON z efektem w postaci odwoływanych przetargów, kosztów nie do zaakceptowania i konieczności polegania na zmodernizowanych pałach bojowych.
SMR tak, oczywiście, ale jak ta technologia zostanie już wdrożona i spopularyzowana. Pewnie nastąpi to gdzieś pod koniec budowy pierwszego bloku w Polsce. Nie traćmy tego czasu na gonienie króliczka.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: LCD versus Kineskop 25.06.2017r. 09:27
SMR będą bardziej pasowały do naszych potrzeb. Wadą dużej elektrowni jądrowej jest bardzo wysoki koszt budowy i małe prawdopodobieństwo jej zakończenia w planowany budżecie i planowanym terminie.
Rozpoczęcie budowy elektrowni o mocy 3000 MW będzie oznaczało zaangażowanie znacznych środków i zrezygnowanie z inwestycji w inne formy wytwarzania energii elektrycznej. Co się stanie jeśli budowa się znacznie opóźni lub zostanie przerwana?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE