ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE

Ważna sprawa
23.06.2017r. 05:11

Jerzy Łaskawiec , ("Energetyka Cieplna i Zawodowa" - 4/2017)
Chciałbym podać pod osąd czytelnika mój pogląd dotyczący kierunku pozyskania technologii dla mającej powstać polskiej elektrowni atomowej. Ko¬nieczność jej powstania raczej nie budzi już u myślącej poważnie części establishmentu (grupy mającej władzę i autorytet) wątpliwości.

Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


Dodaj nowy Komentarze ( 14 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Wydma Lubiatowska 23.06.2017r. 10:48
Jako lokalne NGO pragniemy podzielić się z szanownym Autorem naszymi przemyśleniami, w szerszym sensie. Technika produkcji energii elektrycznej z rozczepienia atomu jest tzw. technologią schyłkową. Świadczą o tym między innymi decyzje takich państw jak: Niemcy, Szwajcaria, Korea Południowa. Polska powinna dołączyć do tych Światłych społeczeństw. Dlaczego ? W naszym kraju nie ma specjalistów w tej dziedzinie. Świadczy o tym np. ostatnia publikacja koryfeusza polskiego atomu - prof. Strupczewskiego. Na łamach portalu Biznesalert/atom (http://biznesalert.pl/strupczewski-sfinansowac-polska-elektrownie-jadrowa/) ocenił on koszt polskiej elektrowni jądrowej na 15 mln euro. Widać wyraźnie, że polscy specjaliści od atomu nie mają żadnego pojęcia o kosztach takich inwestycji. Koszty te, zgodnie z danymi ME, zostały ocenione na około 80 mld PLN, choć oszacowania oparte na modelach matematycznych, które są poza zasięgiem mentalnym specjalistów od polskiego atomu,wskazują na wielkość 90 mld PLN. Brak tzw. kosztorysu inwestorskiego wskazuje na "FACHOWOŚĆ" specjalistów od polskiego atomu. Podsumowując, nie wiesz ile co kosztuje to nie pchaj się w interes, bo wyjdziesz jak przysłowiowy "frankowicz". Drogi Autorze proszę się zapoznać dokładniej z technologią napędu hybrydowego, szczególnie z technologia tzw. ładowania. Jednocześnie gratulujemy redaktorowi Szwargunowi za to, że nie przedrukował wyżej wspomnianej publikacji, czując, że może się jedynie ośmieszyć.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE