ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE

Ważna sprawa
23.06.2017r. 05:11

Jerzy Łaskawiec , ("Energetyka Cieplna i Zawodowa" - 4/2017)
Chciałbym podać pod osąd czytelnika mój pogląd dotyczący kierunku pozyskania technologii dla mającej powstać polskiej elektrowni atomowej. Ko¬nieczność jej powstania raczej nie budzi już u myślącej poważnie części establishmentu (grupy mającej władzę i autorytet) wątpliwości.

Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


Dodaj nowy Komentarze ( 14 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: Ksenios 23.06.2017r. 11:31
Drodzy przedstawiciele Wydmy Lubiatowskiej. Rozumiem, że walczycie o to co uważacie za słuszne. Macie do tego pełne prawo i niemały wkład w bardzo ważną dla losów kraju dyskusję, ale są pewne granice. Obrażacie Autora tekstu, Pana prof. Strupczewskiego i przy okazji całkiem sporą grupę polskich rodzin oszukanych przez banki (nie do końca może rozumiem co macie na myśli pod pojęciem "przysłowiowy frankowicz"). W ten sposób nie prowadzi się dyskusji, a już na pewno nikt Waszych argumentów nie będzie traktował na poważnie.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: pesel 23.06.2017r. 16:19
Raczej z poważnym traktowaniem nie spotka się też artykuł z takim tytułem " Ważna sprawa". Tytuł ma zawierać chociaż namiastkę tego o czym traktuje. Tajemnicze określenia "ważna sprawa" może świadczyć o dążeniu autora do zainteresowania czymś nie mającym większej wartości a tajemniczy tytuł jest przejawem łapanki czytelnika. Ja też dałem się złapać po to aby móc napisać ten komentarz.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Wydma Lubiatowska 23.06.2017r. 17:21
Drogi Ksenios, nie mamy zamiaru nikogo obrażać, a "przysłowiowy frankowicz" to Polak, któremu tzw. "białe kołnierzyki" sprzedały produkt, wiedząc z góry, że ta sprawa może się bardzo źle skończyć. Klient banku nie mógł sprawdzić, jak wysokie jest prawdopodobieństwo, że zostanie na tzw. "lodzie'. Jeżeli chodzi o Pana prof. Strupczewskiego to zrobiliśmy wszystko, aby wskazać prawidłową ocenę kosztów EJ w Polsce. Wysłaliśmy do NCBJ naszego eksperta, który przedstawił model tego zagadnienia, ale to tylko "zdenerwowało" polskich specjalistów od atomu. Dodajmy, że wysłaliśmy go na własny koszt. Niestety warunki jakie tam zastał, były dalekie od profesjonalizmu. Wniosek ogólny jest taki, jedziesz do NCBJ bierz ze sobą cały sprzęt potrzebny do prezentacji, bo będziesz musiał czekać "godzinami" na to, że ktoś wpadnie na pomysł, żeby udostępnić własny komputer. W tym aspekcie jesteśmy zobowiązani na wskazywanie błędów w publikacjach specjalistów od polskiego atomu, aby nikt nie mógł powiedzieć, że nie został, we właściwym momencie, poinformowany, że właśnie próbują mu "sprzedać" informację, która jest na rękę tylko pewnej grupie lobbystów, do których - niestety - należy zaliczyć Pana prof. Strupczewskiego. Dlatego deklarujemy gotowość organizacji odpowiedniego seminarium na temat właściwych kosztów EJ w Polsce, w trakcie którego wszyscy uczestnicy będą mieli jednakowe szanse szczegółowego przedstawienia aspektów modelowania kosztów EJ w Polsce, a nie tak jak podczas seminarium w NCBJ, gdzie prof. Strupczewski "przemawiał" przez 60 min., a nasz ekspert przez 30 min. Dlatego, drogi Ksenios, wobec NCBJ, jako jednostki naukowej, stosujemy metody szeroko stosowane na całym świecie. Publikujesz bzdury to musisz się liczyć z krytyką.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE