ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Powstała Polska Rada Peletu
12.07.2017r. 12:41

Rosnąca produkcja i popyt na polski pellet w kraju oraz za granicą, coraz większe zainteresowanie procedurą certyfikacji pelletu, a także zorientowanie działań na popularyzację pelletu jako ekologicznego paliwa zaowocowały powstaniem w czerwcu Polskiej Rady Pelletu.

Jednym z głównych zadań nowo powstałej organizacji będzie walka z fałszerstwami dotyczącymi certyfikacji pelletu oraz pomoc zainteresowanym podmiotom w uzyskaniu certyfikatu dla pelletu drzewnego DINplus lub ENplus.

Standard ENplus zarządzany jest przez EPC na szczeblu europejskim. EPC zezwala na zarządzanie i rozwój standardu ENplus wewnątrz poszczególnych krajów za pomocą krajowego stowarzyszenia pelletowego, które uzyskuje status tzw. Krajowego Licencjodawcy. Krajowe stowarzyszenia peletowe wdrażają standard ENplus w swoim kraju oraz wspierają jego rozwój i w ten sposób otrzymują prawa licencyjne od EPC do pełnienia funkcji Krajowego Licencjonodawcy. Obecnie Krajowi Licencjodawcy funkcjonują w Austrii, Kanadzie, Republice Czeskiej, Francji, Niemczech, Włoszech, na Litwie, w Łotwie, w Portugalii, w Hiszpanii, w Szwajcarii oraz w Anglii. Od teraz także w Polsce.
Magazyn Biomasa

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE