ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

URE zatwierdził taryfę PGNiG dla dużych odbiorców przemysłowych
12.07.2017r. 18:20 12.07.2017r. 18:15

12 lipca br. zostało zakończone postępowanie administracyjne w sprawie zatwierdzenia taryfy ustalonej przez PGNiG S.A. Nowa taryfa w zakresie dostarczania paliw gazowych nr 15/2017 została opublikowana w Biuletynie Branżowym URE - Paliwa gazowe.

Taryfa spółki PGNiG, która sprzedaje gaz tzw. dużym odbiorcom przemysłowym (duże przedsiębiorstwa i zakłady przemysłowe) zużywającym rocznie powyżej 25 mln m sześc., została zatwierdzona na okres do 30 września 2017 r. Jej wejście w życie oznacza spadek średniej ceny gazu wysokometanowego o 6,7 %, natomiast dla gazu zaazotowanego o 6,8 proc. w stosunku do cen ustalonych w dotychczas obowiązującej taryfie.

Przedsiębiorstwo energetyczne wprowadza taryfę do stosowania nie wcześniej niż po upływie 14 dni i nie później niż do 45 dnia od dnia jej opublikowania, zgodnie z ustawą - Prawo energetyczne.
Taryfa ustalona przez PGNiG dotyczy wyłącznie odbiorców końcowych o rocznym zużyciu gazu nie mniejszym niż 25 mln m sześc., zatem nie ma zastosowania do odbiorców o mniejszym zużyciu, w tym do gospodarstw domowych. Przypominamy, że przedsiębiorstwem, które w ramach GK PGNiG sprzedaje gaz do odbiorców w gospodarstwach domowych jest PGNiG Obrót Detaliczny, którego taryfa zatwierdzona przez Prezesa URE 17 marca 2017 r. obowiązuje do końca br.

Obniżka cen gazu wysokometanowego generalnie wynika z niższych prognozowanych kosztów jego pozyskania z importu, w stosunku do kosztów przyjętych do kalkulacji obowiązującej taryfy. Natomiast obniżka cen gazu zaazotowanego wynika z realizacji przyjętej zasady jednolitych cen 1 kWh dla analogicznych grup taryfowych dla wszystkich rodzajów paliw gazowych sprzedawanych przez przedsiębiorstwo.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Do redakcji 13.07.2017r. 14:46
Nie tylko procenty się liczą. Szkoda że nie podano ceny w zł / MWh.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE