ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Interfax: Niemcy chcą mieć własny terminal LNG
14.07.2017r. 23:30

Jak poinformował BiznesAlert.pl powołując się na Interfax Energy, Niemcy chcą posiadać własny terminal LNG.

Komisja Europejska zatwierdziła joint venture holenderskich Gasunie i Vopak oraz niemieckiego Oiltanking. Będzie się ono zajmować dostawami gazu skroplonego przez obiekt planowany w okolicach Hamburga lub w samym mieście. To kolejny pomysł po dyskutowanych lokalizacjach w Wilhelmshaven i Rostocku. Obecnie pod uwagę brany jest port Brunsbuttel w pobliżu Hamburga. Obiekt miałby służyć dostawom na potrzeby przemysłu chemicznego, bunkrowania i transportu cysternowego.

Niemcy nie chcą jednak budować konwencjonalnego terminala jak polski w Świnoujściu. W grę wchodzi mniejszy obiekt. W 2008 roku z projektu konwencjonalnego gazoportu w Wilhelmshaven wycofał się E.ON, a w 2011 roku RWE. Rozmówcy Interfaxu przekonują, że ze względu na to, że na rynku niemieckim jest bardzo dużo gazu z Rosji, a w razie problemów łatwo jest sprowadzić LNG przez terminale Beneluksu, nie opłaca się budowa takiego obiektu. W grę wchodzi więc mniejszy, jak statek do magazynowania i regazyfikacji LNG (FSRU).
Interfax pisze o przepustowości terminala 2 mld m sześc. rocznie, choć Gasunie w przeszłości mówiło 4 mld m sześc. Statki i cysterny mogłyby tankować paliwo bezpośrednio z obiektu - czytamy w BiznesAleret.pl.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: młody 17.07.2017r. 10:19
I tak oto terminal eksportowy z Ust-ługi będzie współpracował z terminalem importowym w Brunsbitel. Cała walka... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE