ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W czerwcu więcej energii z wiatru niż w styczniu
17.07.2017r. 10:19

Mimo, że w lecie tradycyjnie notowany jest spadek produkcji i udziału energetyki wiatrowej w krajowym miksie wytwarzania, to jak zwraca uwagę portal Gramwzielone.pl, tym razem wynik źródeł wiatrowych za ubiegły miesiąc jest lepszy niż na początku br.

Udział energetyki wiatrowej w krajowym miksie energii elektrycznej w czerwcu br. wyniósł 8,30 proc. wobec 6,64. w maju, 9,78 proc. w kwietniu, 8,23 proc. w marcu czy 8,59 proc. w lutym, a także wobec 7,04 proc. w styczniu br.

W stosunku do wyniku sprzed roku wynik energetyki wiatrowej jest dwukrotnie lepszy, W czerwcu 2016 r. Polskie Sieci Elektroenergetyczne odnotowały udział produkcji z wiatru na poziomie tylko 4,8 proc. W ubiegłym miesiącu działające w kraju farmy wiatrowe wyprodukowały w sumie 1051 GWh energii elektrycznej wobec 605 GWh w czerwcu 2016 r.

Udział źródeł zaliczonych do grupy "inne odnawialne" w wytwarzaniu energii elektrycznej w Polsce w ubiegłym miesiącu wyniósł jedynie 0,09 proc. i był podobny jak w poprzednich miesiącach, a także przed rokiem.

Natomiast udział niewliczonych do powyższej kategorii zawodowych elektrowni wodnych w ubiegłym miesiącu sięgnął 1,15 proc. wobec 2,02 proc. miesiąc wcześniej.
Zawodowe elektrownie wodne wyprodukowały 146 GWh wobec 143 GWh w czerwcu 2016 r., natomiast OZE zaliczone do grupy "inne odnawialne" wytworzyły 12 GWh, czyli tyle samo, ile we wcześniejszym miesiącu i w czerwcu ubiegłego roku.

Zgodnie z danymi Urzędu Regulacji Energetyki zainstalowana moc OZE w Polsce na koniec I kwartału br. wzrosła do 8440,459 MW wobec 8415,5 MW na koniec 2016 r.

Potencjał energetyki wiatrowej w pierwszych trzech miesiącach br. wzrósł tylko o 5,82 MW, do poziomu 5813,2 MW.

W ubiegłym miesiącu dominującym źródeł energii w krajowym miksie wytwarzania były elektrownie pracujące na węglu kamiennym (47,49 proc.), następnie elektrownie korzystające z węgla brunatnego (33,25 proc.), elektrownie zaliczone przez PSE do grupy "przemysłowe" (5,69 proc.) oraz zawodowe elektrownie gazowe (4,02 proc.).

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: czytelnik 17.07.2017r. 19:34
czy ktoś z szanownych czytelników cire.pl może bardziej rozwinąć pojęcie "elektrowni "przemysłowej"?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE