ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Bloomberg: USA moga przeszkodzić naftowej współpracy Japonii i Rosji
17.07.2017r. 13:11

Jak poinformował BiznesAlert.pl powołując się na Bloomberg, Stany Zjednoczone domagają się od innych państw z grupy G7 respektowania nałożonych na Rosję sankcji. Amerykanie ostrzegli, że mogą w tym celu powstrzymać zagraniczne koncerny od udziału w realizacji projektów naftowych.

Jak informuje Bloomberg, za pomocą sankcji Stany Zjednoczone mogą przeszkodzić wspólnym planom Japonii oraz Rosnieftu, dotyczącym poszukiwania ropy na terytorium Rosji.

Według agencji sprzeciw Waszyngtonu wobec japońskiego projektu poszukiwania ropy na Dalekim Wschodzie świadczy o tym, że amerykański Departament Skarbu popiera sankcje, mimo że niektóre z międzynarodowych koncernów naciskają na współpracę z rosyjskimi spółkami energetycznymi.

Pod koniec ubiegłego roku w ramach rozmów prezydenta Rosji Władimira Putina z premierem Japonii Shinzo Abe Rosnieft oraz konsorcjum japońskich spółek, w skład którego wchodzą Marubeni Corporation, Japan Oil, JOGMEC oraz Inpex Corporation, podpisały porozumienie dotyczące głównych kierunków współpracy przy wspólnej eksploracji, eksploatacji oraz wydobyciu węglowodorów na złożach znajdujących się w rosyjskiej części szelfu Morza Japońskiego. Wówczas informowano, że Moskwa i Tokio potwierdziły zainteresowanie budową gazociągu Sachalin-Hokkaido, który w założeniach ma mieć ok. 1,5 tys. km długości i przepustowość 20 mld m3 rocznie, co odpowiada 17 procentom obecnie importowanego przez
Japonia jest głównym odbiorcą rosyjskiego LNG oraz ropy. Tamtejsze spółki - Mitsui oraz Mitsubishi - są czołowymi akcjonariuszami projektu Sachalin 2, a japońskie konsorcjum SODECO posiada 30 procent akcji projektu Sachalin 1, który chce rozwijać Rosnieft. Spowolnienie tempa wzrostu chińskiej gospodarki oraz zachodnie sankcje zachęcają Rosję do przyciągnięcia nowych japońskich inwestorów.
G7 nie powinno ignorować sankcji

Według źródeł Bloomberga USA opierają swój sprzeciw o to, że sojusznicy z G7 nie powinni ignorować nałożonych sankcji i zezwalać swoim spółkom na realizowanie projektów, w których amerykańskim podmiotom zakazano brać udziału. Zdaniem Tokio projekty realizowane razem z Rosnieftem nie są "ignorowaniem sankcji", ponieważ japońskie spółki nie konkurowały w nich z amerykańskimi podmiotami - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE