ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

EC terminalu LNG ogrzeje też Świnoujście
17.07.2017r. 16:58

Gaz-System, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Świnoujście oraz władze tego miasta podpisały w poniedziałek list intencyjny, dotyczący możliwości przyłączenia do sieci ciepłowniczej PEC układu kogeneracyjnego, który buduje Gaz-System dla technologicznych potrzeb Terminalu LNG. Dzięki temu nadwyżki ciepła będą trafiać do sieci ciepłowniczej miasta - podał BiznesAlert.pl powołując się na nportal eSwinoujscie.pl.

Dokument zakłada poszerzenie możliwości produkcji i przesyłu ciepła systemowego w Świnoujściu. W spotkaniu udział wzięli prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz, jego zastępczyni Barbara Michalska, prezes PEC Świnoujście Grażyna Kołowiecka oraz Kierownik Działu Rozwoju LNG Gaz-System Łukasz Trzeszczkowski i Marcin Zamojski, Dyrektor pionu budowy Terminala LNG.

Jak czytamy w stronie portalu eSwinujscie.pl, wszystkie strony biorące udział w inicjatywie widzą potencjał w możliwości przyłączenia do sieci ciepłowniczej PEC do układu kogeneracyjnego, który buduje GAZ-SYSTEM dla technologicznych potrzeb terminalu LNG. Powstające przy wytwarzaniu energii elektrycznej ciepło będzie służyć do ogrzewania obiektów terminala, a nadwyżka ciepła może trafić do sieci ciepłowniczej PEC na potrzeby ogrzewania obiektów w mieście.
List Intencyjny daje Gminie Miasto Świnoujście, PEC Świnoujście, Gaz-Systemowi i terminalowi LNG możliwość realnej oceny efektywności energetycznej i finansowej potencjalnej współpracy. "Dopiero szczegółowa analiza pracy jednostki kogeneracyjnej na sieć ciepłowniczą pod względem aspektów techniczno-eksploatacyjnych, środowiskowych, opłacalności, jak i korzyści dla użytkowników pozwolą podjąć decyzję o współpracy i ocenić wysokości wzajemnych rozliczeń" - czytamy na stronie portalu.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: watt 18.07.2017r. 06:51
Ogrzewany kotlet. To jeszcze pomysł platformiany.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE