ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Kancelaria CMS doradzała spółce TELE-FONIKA S.A. przy przejęciu JDR w Wielkiej Brytanii
18.07.2017r. 15:10

Kancelaria CMS doradzała TELE-FONIKA Kable S.A. (TFKable), spółce z polskim kapitałem, przy nabyciu JDR Cable Systems Ltd. (JDR), zlokalizowanego w Wielkiej Brytanii wiodącego dostawcy podmorskich kabli magistralowych oraz zasilających.

Obie spółki współpracują od dawna, gdyż TFKable jest ważnym partnerem biznesowym i dostawcą żył uszczelnionych niskiego, średniego i wysokiego napięcia do produktów JDR. Zaawansowane technicznie systemy podmorskie JDR są stosowane przez firmy z sektora paliwowo -gazowego oraz energetyki odnawialnej inwestujące w instalacje morskie.

Zamkniecie transakcji - przewidywane w trzecim kwartale 2017 r. - uzależnione jest m.in. od zgody odpowiednich organów regulacyjnych.

W skład zespołu CMS pracującego przy transakcji zarządzanej z Warszawy przez Grahama Conlona, partnera z działu transakcyjnego, z uprawnieniami do prowadzenia transakcji regulowanych prawem angielskim, weszło ponad 50 prawników, w tym m.in. starszy prawnik Valentina Santambrogio wspierająca kierowanie transakcją, Ben McParland, Anna Thomson oraz Siddharth Fresa z londyńskiego biura CMS.

"To druga transakcja, w której jako CMS wspieramy polskie przedsiębiorstwo w ekspansji na rynek brytyjski, wcześniej doradzaliśmy na rzecz spółki Amica przy przejęciu CDA Group również w Wielkiej Brytanii" - podkreśla Graham Conlon. "Polskie przedsiębiorstwa są coraz bardziej aktywne w przejęciach graczy zagranicznych, a możliwość prowadzenia z Warszawy transakcji regulowanych prawem angielskim jest doceniana przez naszych klientów. Przy tego typu transakcjach atutem jest także sieć biur, jaką CMS posiada w Europie i poza naszym kontynentem".

JP Morgan oraz Société Générale zapewniali doradztwo finansowe na rzecz TFKable.
CMS

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE