ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Automatyzacja w rozwiązaniach ZPUE
02.08.2017r. 06:45

Implementacja nowoczesnych systemów zarządzania sieciami energetycznymi to nie tylko korzyści dla operatorów przesyłu i dystrybucji energii elektrycznej wynikające z prognozowania zapotrzebowania na energię elektryczną, ewentualnych awarii czy nawet wyłączeń w sytuacjach awaryjnych, to również wymierny pożytek dla odbiorców końcowych, którzy mogą bardziej świadomie korzystać z energii elektrycznej.

W ofercie ZPUE znajdziemy urządzania oparte na najnowocześniejszych technologiach, współpracujące z systemami zarządzania siecią energetyczną. Urządzenia te umożliwiają współpracę wielu systemów i działają zgodnie z ideą inteligentnego systemu zarządzania siecią elektroenergetyczną - "Smart Grid", który pozwala zdalnie zarządzać sieciami przesyłowymi i dystrybucyjnymi.

Automatyzacja sieci dystrybucyjnych wymaga instalowania inteligentnych urządzeń wykonawczych wyposażonych w elementy telemechaniki i automatyki zabezpieczeniowej. zapewniającej szeroki zakres funkcji, m.in. telemechaniki, zabezpieczeń nadprądowych i ziemnozwarciowych, wykrywania zwarć, analizy jakości energii, monitorowania stanu wkładek bezpiecznikowych. Profilowanie funkcji oferowanych przez ZPUE urządzeń umożliwia obsługę różnego rodzaju rozdzielni, pól i aparatów, a także prowadzenie łączności ze zdalnymi systemami nadzoru z wykorzystaniem różnych technologii komunikacyjnych, np. GSM, UMTS, CDMA, TETRA, trunking, NetMan. Istnieje możliwość wykorzystania równocześnie dwóch różnych technologii dla zwiększenia niezawodności połączenia. Część z wymienionych technologii umożliwia jednoczesną realizację łączności z systemem nadzoru oraz usług kanału inżynierskiego, np. zdalnej wymiany oprogramowania i konfiguracji, przesyłania plików rejestracji zakłóceń i jakości energii.

Realizacja punktu rozłącznikowo- reklozerowego w ramach automatyzacji sieci na terenie PGE Skarżysko- Kamienna

Tego typu rozwiązania łączą w sobie tradycyjne sieci elektroenergetyczne z nowoczesnymi technologiami komunikacyjnymi i informatycznymi, automatyką, generacją rozproszoną, rozwiązaniami mobilnymi jak również przygotowane są do współpracy z systemem predykcji prac konserwacyjnych i stanów awaryjnych. Ich zastosowanie wpływa nie tylko na poprawę pracy całego systemu elektroenergetycznego, jakości dystrybuowanej energii, ale także na komfort życia codziennego.
ZPUE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE