ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Przychody ze sprzedaży i zysk netto Grupy CEZ w górę
08.08.2017r. 08:35

Przychody ze sprzedaży czeskiej grupy energetycznej CEZ w pierwszym półroczu 2017 roku wzrosły o 2 proc., ale EBITDA była niższa o 5 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Jednak zysk netto oczyszczony z czynników nadzwyczajnych wzrósł aż o 15 proc.

W pierwszym półroczu 2017 roku przychody ze sprzedaży grupy CEZ wyniosły 100,9 mld CZK, wobec 98,9 mld CZK rok wcześniej. Wynik EBITDA był na poziomie 31,3 mld CZK i był niższy niż w analogicznym okresie roku ubiegłego o 5 proc. EBIT grupy spadał o 4 proc. i wyniósł 17,2 mld CZK. Jednak zysk netto grupy wzrósł, aż o 21 proc. do poziomu 17 mld CZK, a wynik netto oczyszczony z czynników nadzwyczajnych był o 15 proc. wyższy niż rok wcześniej i wyniósł 23,6 mld CZK.

Wydatki inwestycyjne grupy (CAPEX) w pierwszym półroczu 2017 roku były na poziomie 11,9 mld CZK, co oznacza spadek w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego o 10 proc.

W pierwszym półroczu Grupa CEZ wyprodukowała tyle samo energii elektrycznej co w analogicznym okresie roku ubiegłego - 31,8 TWh. Ilość energii dostarczonej do klientów wzrosła o 4 proc. do poziomu 26,6 TWh, ale wolumen energii sprzedanej odbiorcom końcowym wyniósł 18,9 TWh i był o 2 proc. wyższy niż rok wcześniej. Grupa sprzedała w pierwszym półroczu 2017 roku 5,4 TWh gazu ziemnego, co jest wynikiem lepszym od osiągniętego rok wcześniej o 28 proc.
CEZ podwyższył prognozę zysku EBITDA w całym 2017 roku do 53 mld CZK z 52 mld CZK i podwyższył prognozę zysku do 19 mld CZK z 17 mld CZK.

W maju CEZ poinformował, że chce w 2017 roku osiągnąć 52 mld CZK EBITDA i 17 mld CZK skorygowanego zysku netto. W marcu spółka szacowała tegoroczny wynik na poziomie 12-17 mld CZK.

W 2016 roku EBITDA grupy CEZ wyniosła 58,1 mld CZK, a skorygowany o odpisy zysk netto 19,6 mld CZK.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE