ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Prezes Pracowni Finansowej: Ceny zielonych certyfikatów na skandalicznie niskim poziomie
08.08.2017r. 08:46

W ostatnich dniach rozgorzała dyskusja na temat noweli ustawy o odnawialnych źródłach energii, która zmienia zasady uiszczania opłaty zastępczej. Zmniejsza ją z dotychczasowych 300 złotych do 125 proc. średniej ceny za zielony certyfikat za ostatni rok.


UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:

eNewsroom.pl

Dodaj nowy Komentarze ( 6 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: max 09.08.2017r. 09:46
Problemem Polski jest to ,że rządzi nią głupota - i to od 89r - bez względu na opcję polityczną. Politycy nie maja pomysłu na sprawnie działające Państwo , rządzi ten kto wcześniej wstanie , prawo jest psute , gospodarka psuta poprzez durne niezrozumiałe prawo, a planowanie zawęża sie do "od wyborów do wyborów" - i na tym koniec.
Co do certyfikatów - to jest sztuczny instrument granatem oderwany od ekonomii - sterowany ręcznie przez niedouczonych urzędników. Państwo działa jak Amber Gold - obiecanki ale na inwestorach spoczywa obowiązek rozsądku. OZE ma praktycznie darmowe "paliwo" - pytanie dlaczego się nie opłaca bez certyfikatów ? Odpowiedż jest prosta : bo instalacje są przewartościowane w stosunku do normalnych efektów gospodarczych . Producent kasował od razu 10 letni zysk Inwestora ( wiedząc o "wsparciu")- a ten musi się bujać z kredytami i czyja wina ??? - zdecydowanie Inwestorów albowiem nikt nie gwarantował cen certyfikatów na najbliższe 100 lat.....
Durnotą dodatkową jest zmiana "reguł gry" w trakcie rozgrywki - to już niezaprzeczalnie wina Państwa. Mieli doskonałe instrumenty regulacyjne - wartość opłaty zastępczej i wolumen obowiązku zakupu. Rozsądnie tym sterując mozna było zapobiec "przegrzaniu" rynku i zapaści - a teraz jeszcze dobili do dna. Żenada urzędasy - żenada.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE