ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

ZPUE wyprodukował Inteligentną rozdzielnicę SN typu TPM
08.08.2017r. 13:58

Nie ma w Europie producenta, który oferowałby tak zautomatyzowane rozwiązania w małogabarytowych rozdzielnicach pierścieniowych typu RMU. W najnowszej wersji TPM-a z ZPUE znajdziemy wszystko, na czym zależało klientowi i to, czym charakteryzują się awangardowe rozwiązania przystosowane do koncepcji "Smart Grid".

Przełomowym jest tutaj zastosowanie uziemników z napędem silnikowym i możliwość zdalnego sterowania pracą rozdzielnicy dzięki wbudowanym sterownikom. Do tej pory realny był jedynie monitoring parametrów pracy, gromadzenie danych i ich analiza. Teraz dzięki wprowadzonym zmianom możemy automatycznie sterować każdą pozycją w silnikowym polu wyłącznikowym (wyłącznik, odłącznik, uziemnik) i liniowym (rozłącznik, uziemnik).

Nowoczesne rozwiązanie jest efektem współpracy ZPUE S.A. z brazylijską firmą Futura Engenharia. Zamawiający oczekiwali z jednej strony elastycznego rozwiązania o wysokiej autonomii, umożliwiającego automatyczne przełączanie pomiędzy dostępnymi źródłami zasilania w czasie, gdy będzie to najmniej uciążliwe dla odbiorców, z drugiej strony zwiększającego bezpieczeństwo grup serwisowych, którym, jak podkreślali często brakuje odpowiednich kwalifikacji.Finalnie specjaliści z ZPUE oraz firm, które wspierały technologicznie projekt wyposażyli "brazylijską" rozdzielnicę w zaawansowane funkcjonalności:
  • monitoring temperatury i wilgotności poprzez dostępne 32 punkty pomiarowe, dozorowane w czasie rzeczywistym w systemie SCAD-a za pomocą protokołu ONE-WIRE
  • monitoring napięć w obu liniach zasilających poprzez zaawansowane sensory napięcia
  • monitoring prądów we wszystkich polach wyłącznikowych (odpływowych)
  • monitoring stanu i zdalne sterowanie wszystkich dostępnych łączników z uziemnikami włącznie
  • monitoring oraz zdalna konfiguracja przekaźnika zabezpieczającego wyłączniki poprzez system SCADA wraz z możliwością archiwizacji ostatnich zdarzeń np. w celach diagnostycznych
Pierwsza z dostarczonych do Brazylii rozdzielnic przeszła pozytywnie wszystkie testy. Obecnie jej dostawy są na bieżąco realizowane.

Mózgiem rozdzielnicy jest sterownik realizujący wszystkie algorytmy sterowania, oraz umożliwiający wizualizację stanu rozdzielnicy lokalnie i komunikację z systemem SCADA. Na uwagę zasługują także: lokalny sterownik zmotoryzowanych łączników: rozłącznika/ odłącznika oraz uziemnika oraz przekaźnik zabezpieczający pole wyłącznikowe zintegrowany z systemem SCADA (zdalna konfiguracja parametrów zabezpieczenia i archiwizacja zdarzeń). Pod maskownicami kryją się zaawansowane sensory napięcia i serce systemu - zmotoryzowane napędy łączników z uziemnikami włącznie.
ZPUE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE