ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGE przedstawi strategię dla kogeneracji po finalizacji przejęcia aktywów EDF
09.08.2017r. 15:00

PGE przedstawi strategię dla kogeneracji po uzyskaniu zgód UOKiK i ministra energii na przejęcie aktywów EDF i finalizacji transakcji. Spółka liczy, że będzie to jeszcze w tym roku - poinformował prezes PGE Henryk Baranowski.

"Zakładaliśmy, że sfinalizujemy tę transakcję (przejęcia aktywów EDF - przyp. PAP Biznes) najpóźniej do końca 2017 r. Chcielibyśmy, by nastąpiło to wcześniej. Ale trochę nie od nas to zależy. Musimy uzyskać zgody UOKiK i Ministerstwa Energii. Dopiero po tej fazie będziemy mogli mówić, że przejmujemy aktywa EDF" - powiedział Baranowski podczas telekonferencji dla analityków.

W trakcie konferencji prasowej prezes poinformował, że niedługo po finalizacji przejęcia PGE planuje opublikować strategię grupy dla segmentu kogeneracji.

"Ogłoszenie strategii kogeneracji bez przejęcia EDF byłoby trudne. Niezwłocznie po tym, jak przejmiemy EDF będziemy tę strategię ogłaszać. Nie sądzę, by to był długi okres. Myślę, że miesiąc po zamknięciu transakcji. Mam nadzieję, że to będzie ten rok" - powiedział.

W maju PGE podpisała warunkową umowę zakupu aktywów EDF w Polsce, w tym 8 elektrociepłowni: w Gdyni, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu, Toruniu, Zielonej Górze, Zawidawie i Siechnicy, elektrowni Rybnik i blisko 400 km sieci ciepłowniczych. PGE informowała wtedy, że we wrześniu przedstawi kompleksową strategię dla sektora ciepłowniczego i kogeneracji.
Finalizacja umowy w sprawie EDF jest uzależniona m.in. od otrzymania zgody UOKiK oraz ministra energii. Wniosek o zgodę na przejęcie przez PGE kontroli nad EDF wpłynął do UOKiK w czerwcu 2017 r.

W lipcu UOKiK poinformował o skierowaniu postępowania w tej sprawie do drugiego etapu z powodu konieczności m.in. przeprowadzenia analiz rynkowych.

Biuro prasowe UOKiK informowało wtedy PAP Biznes, że badanie rynku ma na celu weryfikację danych przedstawione przez PGE i sprawdzenie stanu konkurencji na lokalnych rynkach ciepła, jak i na ogólnopolskim rynku wytwarzania energii elektrycznej. UOKiK po przejściu do drugiego etapu postępowania i rozpoczęciu badania rynkowego ma cztery dodatkowe miesiące na rozpatrzenie sprawy. Do tego czasu nie wlicza się oczekiwania na odpowiedzi na pytania zadane PGE.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Paran 09.08.2017r. 17:27
Jeśli teraz dopiero powstaje strategia dla tych źródeł na na jakiej podstawie podjęto decyzje o pnabyciu aktywa. Czy... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE