ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGE może podejmować decyzje w sprawie kopalni odkrywkowej Złoczew ok. 2025 roku
09.08.2017r. 15:36

Około 2025 roku PGE będzie musiała decydować o kopalni odkrywkowej w Złoczewie, jeśli miałaby ona zapewnić węgiel dla elektrowni w Bełchatowie - poinformował prezes PGE Henryk Baranowski.

"W latach 2032-35 będą się wyczerpywać złoża w Bełchatowie i przed tym okresem, jeśli nic się nie zmieni w regulacjach klimatycznych, będziemy musieli zapewnić paliwo dla kompleksu bełchatowskiego. Trochę czasu na decyzje mamy. Nie jesteśmy więc pod żadną presją czasową i nie musimy odkrywki w Złoczewie uruchamiać już teraz, ale to niezwykle cenny zasób" - powiedział prezes Baranowski na konferencji prasowej.

"Musielibyśmy zacząć prace, by rozpocząć eksploatację złoża w Złoczewie, jakieś cztery lata przed decyzją, że Złoczew będzie rezerwuarem paliwa dla Bełchatowa. To oznacza decyzję do podjęcia w 2024-25 roku. Etap przygotowawczy musimy wykonać wcześniej" - dodał.

PGE zakłada pozyskanie koncesji wydobywczej dla Złoczewa na połowę 2018 r.
Kilka tygodni temu wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski informował, że resort energii rekomenduje budowę odkrywkowej kopalni węgla brunatnego w Złoczewie.

Zagospodarowanie nowych złóż węgla brunatnego jest jedną z trzech strategicznych opcji rozwoju grupy PGE, obok budowy ok. 1000 MW w morskich elektrowniach wiatrowych i budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Zenon 10.08.2017r. 08:02
To jest jedyny sposób na niezalżność energetyczną Polski.Musimy wykorzystać swoje zasoby surowców, aby Unia nie... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE